Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за жовтень 2021 р.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за жовтень 2021 р.

Дата :

Категорія :

Автор :

30.11.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У жовтні експерти ГО “ЛІіС” продовжували моніторинг особливо цінних лісових ділянок (зображених на рис. 1) використовуючи останні опубліковані супутникові знімки “Sentinel-2”.

Рис. 1. Особливо цінні ділянки для моніторинг в жовтні 2021


Для аналізу використано результати оцінки змін лісового покриву нещодавно створеної системи моніторингу “DEEP GREEN UKRAINE” (deepforest.org.ua). Всього виявлено 2877 ділянок на яких відбулися зміни лісового покриву у жовтні на території усіх Українських Карпат. Зазначені ділянки були суміщені із ділянками природних лісів, квазіпралісів та пралісів, яких цього разу для дослідження було взято 735. За результатами порівняння виявлено пошкодження лісового намету на ділянці квазіпралісу, який розташований у Делятинському ЛГ, Майданського лісництва кв. 55 виділ 2 (див. рис. 2). 



Рис. 2. Результат моніторингу особливо цінних ділянок на фоні супутникового знімку Sentinel-2. Жовтим показано місце втрати лісового покриву, можливо, на території особливо цінної ділянки або на межі із нею


Наведений факт потребував польового дослідження (перевірки) з метою виявлення ймовірних порушень існуючого законодавства щодо охорони пралісів, квазіпралісів та природних лісів. Під час польового моніторингу зазначеної ділянки експерти ГО “ЛІіС” виявили рубку на межі із квазі пралісовою ділянкою, у її буферній зоні. Детальніше про результати обстеження читайте у наступному повідомленні: https://cutt.ly/1T5eczw.


Зазначимо, що у жовтні під моніторинг взято 735 лісових ділянок, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 10406, га, що становить близько 60 % усіх наявних офіційно визначених ділянок.


Попередні звіти по супутниковому моніторингу пралісів:


Моніторинг пралісів у серпні-вересні

Моніторинг пралісів у липні 2021

Моніторинг пралісів у червні 2021

Моніторинг пралісів у травні 2021

Моніторинг пралісів у квітні 2021

Моніторинг пралісів у березні 2021

Моніторинг пралісів у лютому 2021

Моніторинг пралісів у січні 2021

Моніторинг пралісів у грудні 2020

Моніторинг пралісів у жовтні-листопаді 2020

Моніторинг пралісів у вересні 2020


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.