Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

20.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В квітні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних та оптичних супутникових знімків (Сентінел 1 та Сентінел 2). 


Оптичні супутникові знімки за квітень 2021 року не мали належної якості для автоматичної обробки, тому  вони були використані лише для візуального аналізу на предмет втрати рослинного покриву. 


У результаті огляду виявлено лише одну сумнівну ділянку у кв.21, вид.17 Ілемнянського лісництва Брошнівського ЛГ, яка частково потрапляє на лісосіку. Проте, на знімках 2020 року також була ця прогалина, тож вона давня.  Під час детальнішого аналізу виявлено, що у квітні 2021 року сніговий покрив вкрив повністю низьку рослинність тому лісосіка виглядала як “свіжа”. Отже, оптичні знімки на котрих наявний сніговий покрив роблять виразнішими всі прогалини. 


“Праліси Карпат - це природні скарби, які впродовж століть приносять користь людям і є життєво важливими для нашого здоров'я, біорізноманіття та клімату. Вони також мають важливі історичні та ідентичні цінності для місцевих громад. Ось чому моніторинг пралісів є важливим внеском у наступний крок - їх захист. Цей звіт надає наукові докази, щоб ми могли вжити правильних заходів для захисту цієї найціннішої частини нашої природної спадщини”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.


В загальному звіт за квітень 2021 року показує, що змін деревного покриву на території старовікових ділянок  не виявлено. Проте, є ділянка котра частково припадає на старий зруб і потребує додаткового візуального обстеження у натурі.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ Новини 29.11.2022

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді Новини 29.11.2022

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт”

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт”