Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

20.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В квітні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних та оптичних супутникових знімків (Сентінел 1 та Сентінел 2). 


Оптичні супутникові знімки за квітень 2021 року не мали належної якості для автоматичної обробки, тому  вони були використані лише для візуального аналізу на предмет втрати рослинного покриву. 


У результаті огляду виявлено лише одну сумнівну ділянку у кв.21, вид.17 Ілемнянського лісництва Брошнівського ЛГ, яка частково потрапляє на лісосіку. Проте, на знімках 2020 року також була ця прогалина, тож вона давня.  Під час детальнішого аналізу виявлено, що у квітні 2021 року сніговий покрив вкрив повністю низьку рослинність тому лісосіка виглядала як “свіжа”. Отже, оптичні знімки на котрих наявний сніговий покрив роблять виразнішими всі прогалини. 


“Праліси Карпат - це природні скарби, які впродовж століть приносять користь людям і є життєво важливими для нашого здоров'я, біорізноманіття та клімату. Вони також мають важливі історичні та ідентичні цінності для місцевих громад. Ось чому моніторинг пралісів є важливим внеском у наступний крок - їх захист. Цей звіт надає наукові докази, щоб ми могли вжити правильних заходів для захисту цієї найціннішої частини нашої природної спадщини”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.


В загальному звіт за квітень 2021 року показує, що змін деревного покриву на території старовікових ділянок  не виявлено. Проте, є ділянка котра частково припадає на старий зруб і потребує додаткового візуального обстеження у натурі.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.