Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у квітні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

20.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В квітні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних та оптичних супутникових знімків (Сентінел 1 та Сентінел 2). 


Оптичні супутникові знімки за квітень 2021 року не мали належної якості для автоматичної обробки, тому  вони були використані лише для візуального аналізу на предмет втрати рослинного покриву. 


У результаті огляду виявлено лише одну сумнівну ділянку у кв.21, вид.17 Ілемнянського лісництва Брошнівського ЛГ, яка частково потрапляє на лісосіку. Проте, на знімках 2020 року також була ця прогалина, тож вона давня.  Під час детальнішого аналізу виявлено, що у квітні 2021 року сніговий покрив вкрив повністю низьку рослинність тому лісосіка виглядала як “свіжа”. Отже, оптичні знімки на котрих наявний сніговий покрив роблять виразнішими всі прогалини. 


“Праліси Карпат - це природні скарби, які впродовж століть приносять користь людям і є життєво важливими для нашого здоров'я, біорізноманіття та клімату. Вони також мають важливі історичні та ідентичні цінності для місцевих громад. Ось чому моніторинг пралісів є важливим внеском у наступний крок - їх захист. Цей звіт надає наукові докази, щоб ми могли вжити правильних заходів для захисту цієї найціннішої частини нашої природної спадщини”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.


В загальному звіт за квітень 2021 року показує, що змін деревного покриву на території старовікових ділянок  не виявлено. Проте, є ділянка котра частково припадає на старий зруб і потребує додаткового візуального обстеження у натурі.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.