
Супутниковий моніторинг пралісів в січні 2021
Дата :
Категорія :
Автор :
12.02.21
Новини
Лісові ініціативи і cуспільство
Раніше ми використовували лише оптичні знімки, проте в зимовий період є певні труднощі в обробці таких зображень (детальніше про це тут: http://bit.ly/2Z4Krw3 ) і моніторинг стає неможливим. Тому в січні ми почали працювали над методологією аналізу радарних супутникових знімків.
“Радарна система є активною і несе тільки інформацію про відбиті радарні хвилі. Радарні знімки Сентінел-1 є фактично двоканальним зображенням, котре створено на основі поляризації прийнятого сигналу (вертикальної та горизонтальної). Для відображення в кольорі створюють третій канал, котрий є різницею каналів горизонтальної та вертикальної поляризації. Сама попередня обробка радарних зображень передбачає ряд коригувань залежно від орбіти знімання, а також фільтрів зображення для його коректного сприйняття”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.
В Інституті космічних досліджень, які вже довгий час працюють з радарними знімками на основі комбінації радарних та оптичних знімків для нас розробили «лісову маску», яка має два класи: «ліс» та «не ліс». Вона створена на основі супутникових знімків за січень 2021 року, яку ми в подальшому будемо використовувати для моніторингу.
Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. Станом на кінець грудня 2020 року вирубок на виявлено не було.
Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.