Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в січні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів в січні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

12.02.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Раніше ми використовували лише оптичні знімки, проте в зимовий період є певні труднощі в обробці таких зображень (детальніше про це тут: http://bit.ly/2Z4Krw3 ) і моніторинг стає неможливим. Тому в січні ми почали працювали над методологією аналізу радарних супутникових знімків. 


“Радарна система є активною і несе тільки інформацію про відбиті радарні хвилі. Радарні знімки Сентінел-1 є фактично двоканальним зображенням, котре створено на основі поляризації прийнятого сигналу (вертикальної та горизонтальної). Для відображення в кольорі створюють третій канал, котрий є різницею каналів горизонтальної та вертикальної поляризації. Сама попередня обробка радарних зображень передбачає ряд коригувань залежно від орбіти знімання, а також фільтрів зображення для його коректного сприйняття”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.


В Інституті космічних досліджень, які вже довгий час працюють з радарними знімками на основі комбінації радарних та оптичних знімків для нас розробили «лісову маску», яка має два класи: «ліс» та «не ліс». Вона створена на основі супутникових знімків за січень 2021 року, яку ми в подальшому будемо використовувати для моніторингу.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. Станом на кінець грудня 2020 року вирубок на виявлено не було. Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ Новини 29.11.2022

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді Новини 29.11.2022

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт”

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт”