Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в січні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів в січні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

12.02.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Раніше ми використовували лише оптичні знімки, проте в зимовий період є певні труднощі в обробці таких зображень (детальніше про це тут: http://bit.ly/2Z4Krw3 ) і моніторинг стає неможливим. Тому в січні ми почали працювали над методологією аналізу радарних супутникових знімків. 


“Радарна система є активною і несе тільки інформацію про відбиті радарні хвилі. Радарні знімки Сентінел-1 є фактично двоканальним зображенням, котре створено на основі поляризації прийнятого сигналу (вертикальної та горизонтальної). Для відображення в кольорі створюють третій канал, котрий є різницею каналів горизонтальної та вертикальної поляризації. Сама попередня обробка радарних зображень передбачає ряд коригувань залежно від орбіти знімання, а також фільтрів зображення для його коректного сприйняття”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.


В Інституті космічних досліджень, які вже довгий час працюють з радарними знімками на основі комбінації радарних та оптичних знімків для нас розробили «лісову маску», яка має два класи: «ліс» та «не ліс». Вона створена на основі супутникових знімків за січень 2021 року, яку ми в подальшому будемо використовувати для моніторингу.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. Станом на кінець грудня 2020 року вирубок на виявлено не було. Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.