Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в грудні 2020

Супутниковий моніторинг пралісів в грудні 2020

Дата :

Категорія :

Автор :

27.01.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Ділимось новинами про наш щомісячний супутниковий моніторинг пралісів та інших цінних для збереження лісів. Станом на кінець грудня 2020 року вирубок виявлено не було.  


Для супутникового моніторингу ми використовуємо оптичні знімки, проте в зимовий період є певні труднощі в обробці таких зображень. Через низьке положенні сонця під-час знімання, високу хмарність, більшість знімків в гірській місцевості затінені. Низьке положення сонця над горизонтом на момент зйомки робить неможливим навіть візуальне порівняння знімків. Таким чином порівняння зимових оптичних знімків може давати не достовірні результати. 


Для моніторингу в зимовий період, ми розпочали використовувати радарні знімки. Радари мають інший принцип дії, тому знімки зроблені в будь який час впродовж доби і за будь-яких погодних умов є підходящі для моніторингу змін лісового покриву. Навідміну від оптичних знімків, радарні потребують реалізації складного процесу обробки і потужного програмного забезпечення чим ускладнюють роботу з ними. Також в гірській місцевості радарні знімки можуть бути не придатні для моніторингу через “шуми” на зображеннях, які виникають через гірські схили. 


Продовжуємо працювати над методологією аналізу радарних супутникових знімків та займаємось закупівлею обладнання для їх аналізу.
Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.