Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в грудні 2020

Супутниковий моніторинг пралісів в грудні 2020

Дата :

Категорія :

Автор :

27.01.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Ділимось новинами про наш щомісячний супутниковий моніторинг пралісів та інших цінних для збереження лісів. Станом на кінець грудня 2020 року вирубок виявлено не було.  


Для супутникового моніторингу ми використовуємо оптичні знімки, проте в зимовий період є певні труднощі в обробці таких зображень. Через низьке положенні сонця під-час знімання, високу хмарність, більшість знімків в гірській місцевості затінені. Низьке положення сонця над горизонтом на момент зйомки робить неможливим навіть візуальне порівняння знімків. Таким чином порівняння зимових оптичних знімків може давати не достовірні результати. 


Для моніторингу в зимовий період, ми розпочали використовувати радарні знімки. Радари мають інший принцип дії, тому знімки зроблені в будь який час впродовж доби і за будь-яких погодних умов є підходящі для моніторингу змін лісового покриву. Навідміну від оптичних знімків, радарні потребують реалізації складного процесу обробки і потужного програмного забезпечення чим ускладнюють роботу з ними. Також в гірській місцевості радарні знімки можуть бути не придатні для моніторингу через “шуми” на зображеннях, які виникають через гірські схили. 


Продовжуємо працювати над методологією аналізу радарних супутникових знімків та займаємось закупівлею обладнання для їх аналізу.
Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.