Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у липні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у липні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

18.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В липні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних Сентінел-1 та оптичних супутникових знімків Сентінел-2, а також використані дані Landsat-8. 


Більшість оптичних знімків Сентінел-2 за липень 2021 вкриті хмарами, тому вони не були використані для аналізу. Радарні знімки Сентінел-1 були використані для візуального аналізу. За хмарністю 16 знімків Landsat-8 були задовільні, тож були використані для обчислення нормалізованого вегетаційного індексу NDVI,  в середовищі Google Earth Engine за допомогою спеціально написаних підпрограм. 


Рис. 1. Знімки Landsat-8, підібрані для аналізу в середовищі Google Earth Engine (червоний багатокутник – регіон моніторингу).


Рис. 2. Обчислені зображення нормалізованого диференційованого індексу NDVI (червоний багатокутник – регіон моніторингу).


Обчислений шар індексу NDVI, надалі аналізували в програмі QGIS.Ділянки із низькими значеннями індекса до 0,3 додатково перевірялись візуально - причина низького значення - залишкова хмарність. В результаті такого аналізу змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Рис. 3. Фрагмент зображення індекса NDVI із суміщеними ділянками старовікових насаджень.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га, що становить близько 51% усіх наявних офіційно визначених ділянок.


Попередні звіти по супутниковому моніторингу пралісів: 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася Новини 03.02.2023

Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася

2 лютого— день водно-болотних угідь Новини 02.02.2023

2 лютого— день водно-болотних угідь

ВЕБІНАР: Досвід проведення тренінгу для інспекторів СДО ПЗФ України Події 31.01.2023

ВЕБІНАР: Досвід проведення тренінгу для інспекторів СДО ПЗФ України

Екологоосвітній захід у Природному заповіднику "Розточчя" Події 31.01.2023

Екологоосвітній захід у Природному заповіднику "Розточчя"