Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у липні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у липні 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

18.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В липні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних Сентінел-1 та оптичних супутникових знімків Сентінел-2, а також використані дані Landsat-8. 


Більшість оптичних знімків Сентінел-2 за липень 2021 вкриті хмарами, тому вони не були використані для аналізу. Радарні знімки Сентінел-1 були використані для візуального аналізу. За хмарністю 16 знімків Landsat-8 були задовільні, тож були використані для обчислення нормалізованого вегетаційного індексу NDVI,  в середовищі Google Earth Engine за допомогою спеціально написаних підпрограм. 


Рис. 1. Знімки Landsat-8, підібрані для аналізу в середовищі Google Earth Engine (червоний багатокутник – регіон моніторингу).


Рис. 2. Обчислені зображення нормалізованого диференційованого індексу NDVI (червоний багатокутник – регіон моніторингу).


Обчислений шар індексу NDVI, надалі аналізували в програмі QGIS.Ділянки із низькими значеннями індекса до 0,3 додатково перевірялись візуально - причина низького значення - залишкова хмарність. В результаті такого аналізу змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Рис. 3. Фрагмент зображення індекса NDVI із суміщеними ділянками старовікових насаджень.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га, що становить близько 51% усіх наявних офіційно визначених ділянок.


Попередні звіти по супутниковому моніторингу пралісів: 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.