Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

05.03.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У пралісах Карпат - станом на 28 лютого 2021 року - вирубок не виявлено. 

В лютому продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних супутникових знімків Сентінел-1 та оптичних Сентінел-2. Також ми використовували знімки сайту космічного агентства України. Оптичні супутникові знімки за лютий місяць були вкриті хмарами і мали незадовільну для інтерпретації якість, тому для аналізу ми використали 2 радарні знімки. 


За допомогою безкоштовного програмного забезпечення Sentinel Application Platform (SNAP) з радарних знімків усунули «шуми» та зробили зображення придатними для візуального дешифрування. Подальші кроки для створення мультиспектрального зображення проводились за допомогою програмного забезпечення ENVI. Створене зображення стало основою для візуального аналізу стану старовікових насаджень на основі супутникових знімків. В результаті такого аналізу змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.