Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

05.03.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У пралісах Карпат - станом на 28 лютого 2021 року - вирубок не виявлено. 

В лютому продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних супутникових знімків Сентінел-1 та оптичних Сентінел-2. Також ми використовували знімки сайту космічного агентства України. Оптичні супутникові знімки за лютий місяць були вкриті хмарами і мали незадовільну для інтерпретації якість, тому для аналізу ми використали 2 радарні знімки. 


За допомогою безкоштовного програмного забезпечення Sentinel Application Platform (SNAP) з радарних знімків усунули «шуми» та зробили зображення придатними для візуального дешифрування. Подальші кроки для створення мультиспектрального зображення проводились за допомогою програмного забезпечення ENVI. Створене зображення стало основою для візуального аналізу стану старовікових насаджень на основі супутникових знімків. В результаті такого аналізу змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.