Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Супутниковий моніторинг пралісів в лютому 2021

Дата :

Категорія :

Автор :

05.03.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У пралісах Карпат - станом на 28 лютого 2021 року - вирубок не виявлено. 

В лютому продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі радарних супутникових знімків Сентінел-1 та оптичних Сентінел-2. Також ми використовували знімки сайту космічного агентства України. Оптичні супутникові знімки за лютий місяць були вкриті хмарами і мали незадовільну для інтерпретації якість, тому для аналізу ми використали 2 радарні знімки. 


За допомогою безкоштовного програмного забезпечення Sentinel Application Platform (SNAP) з радарних знімків усунули «шуми» та зробили зображення придатними для візуального дешифрування. Подальші кроки для створення мультиспектрального зображення проводились за допомогою програмного забезпечення ENVI. Створене зображення стало основою для візуального аналізу стану старовікових насаджень на основі супутникових знімків. В результаті такого аналізу змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок поповнюється. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.