Activity of NGO "ForestCom" is supported by the US Forest Service International Programs


Супутниковий моніторинг пралісів у серпні-вересні 2021

Супутниковий моніторинг пралісів у серпні-вересні 2021

Data :

Category :

Author :

23.09.21

News

Лісові ініціативи і cуспільство

В серпні та вересні продовжувався моніторинг старовікових насаджень на основі оптичних супутникових знімків Сентінел-2. Більшість оптичних знімків Сентінел-2 за серпень 2021 вкриті хмарами, тому для побудови композиторного зображення використані знімки за період 01.08- 20.09. 

Рис. 1. Зображення на основі обчисленого рослинного індексу для території Українських Карпат (виділена територія на зображенні).


Всього для побудови такого композиту було використано 20 знімків Сентінел-2, котрі відповідають вимогам хмарності не більше 20%. На основі композиторного зображення обчислено нормалізований вегетаційний індекс NDVI,  в середовищі Google Earth Engine за допомогою спеціально написаних підпрограм. 


Рис. 2 Фрагмент зображення індекса NDVI із суміщеними ділянками старовікових насаджень.


Обчислений шар індексу NDVI, надалі аналізували в програмі QGIS.  Значення рослинного індексу були в межах від 0,74 до 0,95 що свідчить про густу рослинність. В результаті такого аналізу станом на 20 вересня - істотних змін на території старовікових насаджень не виявлено.


Нагадаємо, що під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га, що становить близько 51% усіх наявних офіційно визначених ділянок.


Попередні звіти по супутниковому моніторингу пралісів: 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.Recommended

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” News 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Events 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Answers to questions 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум News 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.