Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Рекомендації правоохоронцям щодо перевірки легальності вивезення лісопродукції

Рекомендації правоохоронцям щодо перевірки легальності вивезення лісопродукції

Дата :

Категорія :

Автор :

26.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Щоб пересвідчитись у законності перевезення деревини достатньо за допомогою комп'ютера або телефона з підключеним інтернетом на сайті ЛІАЦ open.ukrforest.com перевірити номер автомобіля.  Якщо при перевірці виникає помилка - це може означати що автомобіль не внесений в базу даних  і це перша причина, щоб зупинити автомобіль і перевірити  наявність всіх необхідних документів для перевезення вантажу - докази договірних відносин на перевезення вантажу,  паперову товарно-транспортну накладну (ТТН) з точним переписом всього вантажу, який є в автомобілі .


Якщо автомобіль зупинено, або він стоїть обабіч, то на сайті ЛІАЦ можна перевірити легальність деревини за биркою або за ТТН. Ділова деревина має бути поштучно маркована (дров’яна маркується партіями) на лісосіках та складах уніфікованими бирками зі штрих-кодом, що реєструють походження, якісні та кількісні показники деревини. Якщо бирки немає в системі - це підстава вважати що деревина перевозиться незаконно. Якщо бирки є, то варто звернути увагу чи співпадає порода і чи не занижені діаметри колод. 


При перевірці друкованого варіанту ТТН так само необхідно перевірити породу, а також порахувати кількість колод, які є на автомобілі і зіставити з даними в ТТН, додатково перевірити наявність договору на перевезення (якщо перевізник не лісогосподарське підприємство).


Також, правоохоронці можуть звернутися до своїх колег із обласних управлінь чи безпосередньо до ЛІАЦ із проханням надати більш розширену інформацію про законність і дані окремих партій деревини, що транспортується. Так, ЛІАЦ вже раніше повідомляла про розробку і передачу окремого модулю, який дозволяє авторизованим користувачам отримувати прямий доступ до такої розширеної інформації. Нормативні документи за допомогою яких здійснюється контроль вивезення лісопродукції за допомогою ТТН та системи електронного обліку деревини можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/37J5cl1


Нагадуємо, що ГО “ЛІіС” проводить тренінги направлені на підвищення знань працівників правоохоронних органів у галузі лісового господарства з метою ефективної боротьби з незаконним вирубуванням дерев, реалізацією незаконно отриманої деревини, порушенням правил охорони або використання надр та водних біоресурсів. Щоб ознайомитись з записами відео створеного під час онлайн навчання правоохоронців, отримати безоплатні індивідуальні консультації, або колективні тематичні тренінги від експертів нашої організації сконтактуйтеся з нами на електронну пошту: info@forestcom.org.ua


Рекомендуємо також прочитати: 


#IllTimber #ForestLaw

Рекомендовано

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська Новини 29.09.2022

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська
Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу. Новини 28.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу.

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”. Новини 27.09.2022

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”.

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу Новини 21.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу