Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Рекомендації правоохоронцям щодо перевірки легальності вивезення лісопродукції

Рекомендації правоохоронцям щодо перевірки легальності вивезення лісопродукції

Дата :

Категорія :

Автор :

26.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Щоб пересвідчитись у законності перевезення деревини достатньо за допомогою комп'ютера або телефона з підключеним інтернетом на сайті ЛІАЦ open.ukrforest.com перевірити номер автомобіля.  Якщо при перевірці виникає помилка - це може означати що автомобіль не внесений в базу даних  і це перша причина, щоб зупинити автомобіль і перевірити  наявність всіх необхідних документів для перевезення вантажу - докази договірних відносин на перевезення вантажу,  паперову товарно-транспортну накладну (ТТН) з точним переписом всього вантажу, який є в автомобілі .


Якщо автомобіль зупинено, або він стоїть обабіч, то на сайті ЛІАЦ можна перевірити легальність деревини за биркою або за ТТН. Ділова деревина має бути поштучно маркована (дров’яна маркується партіями) на лісосіках та складах уніфікованими бирками зі штрих-кодом, що реєструють походження, якісні та кількісні показники деревини. Якщо бирки немає в системі - це підстава вважати що деревина перевозиться незаконно. Якщо бирки є, то варто звернути увагу чи співпадає порода і чи не занижені діаметри колод. 


При перевірці друкованого варіанту ТТН так само необхідно перевірити породу, а також порахувати кількість колод, які є на автомобілі і зіставити з даними в ТТН, додатково перевірити наявність договору на перевезення (якщо перевізник не лісогосподарське підприємство).


Також, правоохоронці можуть звернутися до своїх колег із обласних управлінь чи безпосередньо до ЛІАЦ із проханням надати більш розширену інформацію про законність і дані окремих партій деревини, що транспортується. Так, ЛІАЦ вже раніше повідомляла про розробку і передачу окремого модулю, який дозволяє авторизованим користувачам отримувати прямий доступ до такої розширеної інформації. Нормативні документи за допомогою яких здійснюється контроль вивезення лісопродукції за допомогою ТТН та системи електронного обліку деревини можна переглянути за посиланням: https://bit.ly/37J5cl1


Нагадуємо, що ГО “ЛІіС” проводить тренінги направлені на підвищення знань працівників правоохоронних органів у галузі лісового господарства з метою ефективної боротьби з незаконним вирубуванням дерев, реалізацією незаконно отриманої деревини, порушенням правил охорони або використання надр та водних біоресурсів. Щоб ознайомитись з записами відео створеного під час онлайн навчання правоохоронців, отримати безоплатні індивідуальні консультації, або колективні тематичні тренінги від експертів нашої організації сконтактуйтеся з нами на електронну пошту: info@forestcom.org.ua


Рекомендуємо також прочитати: 


#IllTimber #ForestLaw

Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.