Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Як громадяни можуть перевірити легальність лісопродукції рухаючись у своєму автомобілі?

Як громадяни можуть перевірити легальність лісопродукції рухаючись у своєму автомобілі?

Дата :

Категорія :

Автор :

13.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Якщо ви бачите автомобіль з колодами, будь ласка не ігноруйте та обов'язково перевірте чи лісопродукція заготовлена легально. Для цього достатньо запам’ятати номер автомобіля (а краще сфотографувати) і перевірити на сайті ЛІАЦ, також зверніть увагу на наявність бирки, кількість колод і породу деревини. Відсутність бирки на колоді може свідчити, що деревина заготовлена не легально і є підставою для виклику поліції. Бирки можуть бути прикріплені з іншого краю колоди тому варто точно переконатись про відсутність бирки на обидвох краях колоди.


Для того, щоб перевірити автомобіль зайдіть на сайт https://open.ukrforest.com/ (можна мобільного телефону при достатньому сигналі оператора). У відповідному полі оберіть - перевірка за номером автомобіля. Буває, що система спрацьовує не одразу. В такому випадку введіть номер ще раз. Якщо при перевірці часто виникає помилка, або автомобіль не знайдено - це може означати що цей автомобіль не внесений в базу даних - це додаткова ознака, щоб викликати поліцію. 


Коли автомобіль у базі знайдено, з'явиться зображення з інформацію про лісокористувача, отримувача, дані водія, номер прицепа та об’єм перевезення деревини. Якщо дата вказана на сайті та дата виявлення авто співпадають то все гаразд, якщо ж ні то обов’язково зверніться у поліцію зателефонувавши на 102.Про те як подати письмову заяву в поліцію щодо правопорушень пов'язаних з нелегальною вирубкою читайте за посиланням.


#ForestGuard #ForestLaw

Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.