Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Як громадяни можуть перевірити легальність лісопродукції рухаючись у своєму автомобілі?

Як громадяни можуть перевірити легальність лісопродукції рухаючись у своєму автомобілі?

Дата :

Категорія :

Автор :

13.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Якщо ви бачите автомобіль з колодами, будь ласка не ігноруйте та обов'язково перевірте чи лісопродукція заготовлена легально. Для цього достатньо запам’ятати номер автомобіля (а краще сфотографувати) і перевірити на сайті ЛІАЦ, також зверніть увагу на наявність бирки, кількість колод і породу деревини. Відсутність бирки на колоді може свідчити, що деревина заготовлена не легально і є підставою для виклику поліції. Бирки можуть бути прикріплені з іншого краю колоди тому варто точно переконатись про відсутність бирки на обидвох краях колоди.


Для того, щоб перевірити автомобіль зайдіть на сайт https://open.ukrforest.com/ (можна мобільного телефону при достатньому сигналі оператора). У відповідному полі оберіть - перевірка за номером автомобіля. Буває, що система спрацьовує не одразу. В такому випадку введіть номер ще раз. Якщо при перевірці часто виникає помилка, або автомобіль не знайдено - це може означати що цей автомобіль не внесений в базу даних - це додаткова ознака, щоб викликати поліцію. 


Коли автомобіль у базі знайдено, з'явиться зображення з інформацію про лісокористувача, отримувача, дані водія, номер прицепа та об’єм перевезення деревини. Якщо дата вказана на сайті та дата виявлення авто співпадають то все гаразд, якщо ж ні то обов’язково зверніться у поліцію зателефонувавши на 102.Про те як подати письмову заяву в поліцію щодо правопорушень пов'язаних з нелегальною вирубкою читайте за посиланням.


#ForestGuard #ForestLaw