Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


На 295 ділянках у Львівській області зафіксовано зміни лісового покриву

На 295 ділянках у Львівській області зафіксовано зміни лісового покриву

Дата :

Категорія :

Автор :

26.04.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Впродовж першого кварталу 2023 року експерти ГО “ЛІіС” здійснили супутниковий моніторинг лісів чотирьох карпатських регіонів. Результатом стало виявлення 295 ділянок у Львівській області, на яких зафіксовано зміни лісового покриву.

Карта, на якій зображені ці ділянки, доступна за посиланням.


ГО "ЛІіС" здійснює моніторинг за допомогою напівавтоматизованої системи: експерти зіставляють наявні у вільному доступі супутникові знімки за певний проміжок часу та результати наступного поділянкового аналізу, використовуючи онлайн-базу даних Державного підприємства “Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр” (ЛІАЦ).


Після здійсненого поділянкового аналізу були відібрані ті ділянки, де дозвільні документи на вирубки були відсутніми у базі даних, та де неможливо було встановити лісокористувача. Відтак було відібрано 121 "проблемну" ділянку. На карті - це ділянки жовтого кольору.Рис. 1. Територія Львівської області з лісовим покривом. Червоним позначено ділянки, на яких зафіксовано зміни лісового покриву, жовтим - ділянки, на рубки у яких відсутні дозвільні документи в базі ЛІАЦ та де неможливо було встановити лісокористувача.


Наступним етапом роботи наших експертів є відбір ділянок для польових досліджень. 

ГО “ЛІіС” продовжує моніторити зміни лісового покриву та повідомляти громадськість і правоохоронців про результати польових досліджень.