Як і куди повідомити про правопорушення щодо незаконної вирубки лісу

Категорія: Новини
|
Дата: 30.07.21
Як і куди повідомити про правопорушення щодо незаконної вирубки лісу

Якщо ви прогулюючись лісом побачите вирубку, яка має ознаки незаконної, будь ласка не ігноруйте та обов’язково подайте звернення до Держекоінспекції, або заяву до поліції - цим самим ви вбережете велику (!) кількість лісу від незаконних вирубок у майбутньому.


Звернення до Держекоінспекції (ДЕІ) можна надіслати на поштову адресу або електронну пошту для цього підписане звернення необхідно відсканувати (зразок звернення за посиланням), крім того звернення можна залишити через Урядовий контактний центр. Обов’язково дізнавайтеся на якому етапі розгляду знаходиться подане вами звернення. Телефон гарячої лінії ДЕІ  +38 (044) 521-20-38 


Щоб дізнатися про результати перевірки ДЕІ необхідно надіслати запит на отримання публічної інформації про результати проведеного заходу держнагляду перевірки дотримання природоохоронного законодавства (шаблон за посиланням).


Для того щоб терміново повідомити про правопорушення у лісі - дзвоніть на 102 та дочекайтесь приїзду оперативної групи, переконайтесь про внесення усіх відомих вам фактів до опису огляду місця події. Крім того, заяву до нацполіції можна надіслати онлайн на сайті, або на поштову адресу чи електронну пошту (зразок заяви за посиланням).


Якщо вам стало відомо, про порушення з боку працівників лісогосподарських підприємств (наприклад проведення незаконних рубок лісу, внесення неправдивих відомостей в службову документацію, інші порушення) залишайте анонімне звернення на сайті ДБР.


Якщо вам стало відомо, про корупційні злочини, вчинені вищими посадовими особами Держлісагентсва чи інших відомств залишайте звернення на сайті НАБУ. Із вами обов’язково зв’яжуться.


Нагадємо, що до основних ознак незаконної рубки можна віднести: 

  • відсутність клейма на пні при вибіркових рубаннях; 
  • відсутність попереджувальних і заборонних знаків; 
  • відсутність діляночних стовпчиків на яких написано вид і основні атрибути рубки; 
  • відсутність меж лісосіки на крайніх ростучих деревах; 
  • приховані (замасковані) пеньки зрубаних дерев; 
  • відсутність категорій технічної придатності (одна, дві, або три вертикальних риски) на стовбурах спиляних чи відведених до вирубування дерев та інше.


Більше про те як відрізнити незаконну рубку від законної: http://bit.ly/3p6rN28.


Завантажуйте і використовуйте шаблони заяв та запитів: 

Шаблон заяви в ДЕІ про проведення перевірки законності рубки

Шаблон запиту в ДЕІ про отримання результатів перевірки законності рубки

Шаблон запиту до лісокористувача для визначення законності рубки

Шаблон заяви в поліцію про виявлену незаконну рубку

Шаблон звіту про виявлені правопорушення в лісовому господарстві.docx


Шаблони заяв підготовлені ГО «Лісові ініціативи і суспільство» у рамках проєкту “Програма боротьби із лісовими злочинами в Україні” за підтримки відділу Міжнародних програм Лісової служби США. 


#ForestLaw