Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Верховна Рада ухвалила закон № 5650, який має допомогти збільшити площу лісів на 1,6%

Верховна Рада ухвалила закон № 5650, який має допомогти збільшити площу лісів на 1,6%

Дата :

Категорія :

Автор :

21.06.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У Законі затверджено правове підґрунтя для збереження та охорони самозаліснених ділянок. Планується, що більшість таких ділянок тепер будуть перетворені на пасовища та сіножаті. Також завдяки цьому закону має на 0,6% збільшитися лісистість в Україні до 2025 року і на 1,6% —  до 2035.
Нарешті затверджено визначення «Стійкі до кліматичних змін ліси» – ліси з неінвазійних видів дерев, структура яких має високу стійкість та здатна адаптуватися до загроз змін клімату, підтримуючи водоохоронні, захисні та інші функції:


«Інвазійні види дерев» – інтродуковані в Україні види дерев із значною здатністю до неконтрольованого поширення, які розповсюджуються природним шляхом або за допомогою людини і становлять значну загрозу для флори та фауни».


«Самозалісена ділянка» – земельна ділянка будь-якої категорії земель (крім земель лісогосподарського призначення, природно-заповідного та іншого природоохоронного призначення) площею понад 0,5 гектара, вкрита частково чи повністю лісовою рослинністю, залісення якої відбулося природним шляхом.


Також Проєктом Закону передбачено:
• визначення механізму збереження самосійних лісів з подальшим веденням лісового господарства на цих територіях;
• встановлення заборони на розорювання пасовищ і сіножатей  на період до 01.01.2025 року;
• проведення інвентаризації відмінних від ріллі ділянок, які були передані з державною в комунальну власність з метою  виявлення природоохоронних ділянок та вжиття заходів для їх збереження;
• ліси комунальної форми власності надаються в постійне користування на підставі рішення органів місцевого самоврядування, прийнятого в межах їх повноважень, за погодженням з органами виконавчої влади з питань лісового господарства та з питань охорони навколишнього природного середовища Автономної Республіки Крим, центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері лісового господарства, обласними, Київською, Севастопольською міськими державними адміністраціями. Ліси державної форми власності надаються в постійне користування Кабінетом Міністрів України в порядку встановленому законодавством України
• спрощення процедури ведення лісового господарства для постійних лісокористувачів та власників лісів на площі менше 100 га;
• введення заборони на використання інвазійних видів дерев при лісорозведенні;
• спрощення процедури лісорозведення;
• спрощення процедури переведення в землі лісогосподарського призначення земель приватної власності при наявності бажання власника;
• підтвердження права власності на ліси для державних та комунальних лісогосподарських підприємств на основі планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування;
• запровадження механізму викупу державою земельних ділянок для збереження територій природно-заповідного фонду та ведення лісового господарства.


Узаконення самосійних лісів, що виросли на сільськогосподарських землях, офіційно збільшить лісистість України на 500 тис га. Також близько 300 тис га деградованих земель заплановано відновити та перетворити на ліси, луки та пасовища. Ухвалений закон допоможе зберегти сотні мільйонів гривень державних коштів, які були б витрачені на створення нових лісів.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.