Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Слухання справи про знайдену у 2017 році незаконну рубку лісу продовжуються

Слухання справи про знайдену у 2017 році незаконну рубку лісу продовжуються

Дата :

Категорія :

Автор :

05.08.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

4 серпня у Старосамбірському районному суді пройшло судове слухання по справі щодо незаконної вирубки лісу на території Старосамбірського ДЛГП  “Галсільліс” Дністрянського лісництва. Про це лісопорушення експерти нашої громадської організації у 2017 році повідомили лісокористувача та Держекоінспекцію.


На сьогоднішньому засіданні в якості свідка був запрошений польовий експерт ГО "ЛІіС", який приймав участь у польових дослідженнях вибіркових рубок на Старосамбірщині і передав суду технічний звіт за результатами обстеження.


Він зазначив, що під час польових обстежень лісових насаджень було виявлено поруби окремих дерев, без наявності тавра на пеньках зрубаних дерев та ознак легальності проведення рубки.  Дозвільних документів на проведення відповідних рубань лісокористувачем надано не було. Відповідні лісопорушення на даній території здійснювались періодично протягом тривалого проміжку часу. 


Всього було незаконно зрубано приблизно 140 дерев ялиці білої, що спричинило державі збитки на суму близько 1,5 мільйона гривень (~60 тис. $). 


Досудове розслідування було розпочато у 2017 році і згодом справу передали до суду. Проте через зміну судді, яка на той час розглядала справу, матеріали було заслуховано заново. Наступне засідання по справі призначено на 29 вересня 2022.


ГО «ЛІіС» продовжуватиме спостерігати та інформувати про перебіг цієї резонансної справи.



Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.