Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Результати огляду квазіпралісу та суміжних лісових ділянок у Майданському лісництві, ДП “Делятинське

Результати огляду квазіпралісу та суміжних лісових ділянок у Майданському лісництві, ДП “Делятинське

Дата :

Категорія :

Автор :

30.11.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У рамках реалізації проєкту “Моніторинг лісу” за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США експерти ГО “Лісові ініціативи та суспільство” проводять регулярний космічний моніторинг пралісових, квазі пралісових та природних лісів Українських Карпат.


Так, у листопаді 2021 наші експерти здійснили дистанційний моніторинг зазначених ділянок, під час якого було виявлено зміну лісового покриву на межі чи безпосередньо на одній із цінних ділянок, яка знаходиться на території виділу 2, 55 кварталу Майданського лісництва ДП “Делятинське лісове господарство”. У зв’язку із цим, було здійснено польове дослідження цієї та суміжних ділянок щодо дотримання природоохоронного законодавства на основі елементів лісогосподарської діяльності.


У результаті обстеження виявлені підозри на наступні лісопорушення:

  • здійснення вирубки лісу у буферній зоні квазіпралісу розташованого на території кварталу 55, виділ 2 (вочевидь рубки було проведено у 2021, а також попередніх років);

  • звалювання дерев безпосередньо на територію ділянки квазіпралісу у кв. 55 вид. 2, що призвело до пошкодження ростучих дерев квазіпралісу;

  • складання порубкових рештків на площі квазіпралісів в кв. 55 вид. 2 (рубки 2021 року і рубок попередніх років);

  • оформлення підпису діляночних стовпів не у відповідності до існуючих стандартів (у зв’язку з чим читання інформації на діляночному стовпі є неможливим);

  • засміченість території Державного лісового фонду (лісосік минулих років), а саме у кв. 56, вид. 7.


Про результати виявлених змін будуть повідомлені відповідні зацікавлені сторони.


Закликаємо лісову охорону та охорону служб установ ПЗФ, на території яких розташовані цінні лісові об’єкти, бережливо ставитись до їх збереження у відповідності до чинного законодавства.


Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.