Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Незаконна рубка на Закарпатті завдала шкоди на понад мільйон гривень

Незаконна рубка на Закарпатті завдала шкоди на понад мільйон гривень

Дата :

Категорія :

Автор :

13.04.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Нещодавно експерти ГО «ЛІіС» здійснили перевірку змін лісового покриву  на території Закарпатської області, використовуючи методику аналізу космічних знімків. Відтак було виявлено низку підозрілих ділянок, де неможливо було підтвердити законність вирубок. Тому було здійснено польові обстеження, під час яких експерти ГО “ЛІіс” виявили ознаки незаконності лісозаготівель.  

Рис. 1. Місця розміщення точок ідентифікації


Результатом здійснених обстежень стало виявлення всіх ознак нелегальної рубки, зокрема:

  •  відсутність ознак відмежування рубки;
  •  відсутність лісорубного квитка на проведення рубки; 
  •  відсутність тавра на пеньках зрубаних дерев та інші.


На обстежуваних ділянках наявні також незрубані дерева, що є відведеними в рубку, з відповідними нанесеними клеймами та категоріями технічної придатності. Незрубаною залишається також низка вітроломів, яких не відвели в рубку.


Зважаючи на те, що у ДП «Ліси України» існує департамент безпеки, який повинен здійснювати перевірки лісогосподарських підприємств щодо дотримання порядку проведення лісогосподарських робіт в підпорядкованих підприємствах, ГО «ЛІіС» звернулася з проханням провести перевірку діяльності  філії «Мокрянське лісове господарство». 


Відповідно до отриманої від Карпатського лісового офісу відповіді, який за дорученням ДП «Ліси України» провів перевірку Тарасівського лісництва, у виділі 29 квартал 5 додатково було виявлено незаконну рубку 56 дерев породи бука, чим завдано шкоду лісовому господарству на суму  1 018 096 грн. 


Матеріали про виявлені незаконні рубки направлені до правоохоронних органів. 


ГО «ЛІіС» продовжить моніторити та висвітлювати процес притягнення до відповідальності винних осіб із метою утвердження невідворотності покарання за незаконне вирубування наших лісів. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Боротьба із незаконними рубками в Україні» за підтримки відділу Міжнародних програм Лісової служби США.


#ForestLaw 

#ForestGuard