Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Будьте як сойка, відновлюйте ліс разом з ГО "ЛІіС"

Будьте як сойка, відновлюйте ліс разом з ГО "ЛІіС"

Дата :

Категорія :

Автор :

16.03.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

А чи знали ви, що сойка бере участь у відновленні лісу?

Так-так, цей птах, а також інші лісові тварини можуть сприяти відновленню природних дібров. А ще сойки:


✔ є одними з найрозумніших птахів. Вони можуть запам'ятовувати більше 2000 різних місць, де приховують горіхи, щоб потім їх з’їсти;

✔ можуть робити підземні запаси їжі. Вони викопують ями та приховують горіхи на зиму. Це дозволяє їм забезпечити себе їжею в той час, коли її не дуже багато. Одна сойка може закопати до 5000 горішків на сезон;

✔ можуть імітувати голоси інших птахів та навіть деяких звірів. Це дозволяє їм підманювати інших тварин та вибирати собі безпечні місця для життя та живлення.


Запрошуємо дізнатися більше про сойку та її роль у відновленні природного лісу на еколого-просвітницькому заході від ГО “ЛІіС” та Національний природний парк “Гуцульщина”. В переддень Всесвітнього дня лісів, 20 березня ми скликаємо наших волонтерів у Карпати, щоб разом висіяти насіння дуба та долучитися до збереження лісу!

Реєстрація на захід на волонтерській платформі ГО "ЛІіС" за посиланням: https://forestcom.org.ua/volonterska-platforma

Контактна особа: Тарас Харачко, експерт з лісовідновлення ГО "ЛІіС", керівник "Центру відновлення лісу", доцент Національного лісотехнічного університету України. Тел. 0 (98) 266 45 32.