Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Дата :

Категорія :

Автор :

17.09.21

Відповіді на питання

Лісові ініціативи і cуспільство

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних парків, зоологічних парків, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а також регіональних ландшафтних парків, управління якими здійснюється спеціальними адміністраціями, покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України. 


Стаття 61 цього ж закону та Постанова КМУ № 1127 ”Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України” встановлює склад і повноваження служби державної охорони природно-заповідного фонду України. Відтак, установа ПЗФ має:


- якщо встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установ ПЗФ мають право: 

  • вилучати у порушників предмети і знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, незаконно добуту продукцію, відповідні документи;
  • проводити особистий огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування;
  • доставляти порушників природоохоронного законодавства у територіальні органи внутрішніх справ чи до виконавчого комітету селищної, сільської ради з метою з'ясування особи.


- якщо не встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установи ПЗФ мають: 

  • внести відомості про виявлені лісопорушення до Книги обліку лісопорушень установи ПЗФ;
  • скласти Акт огляду місця вчинення порушень лісового законодавства (якщо установа ПЗФ відноситься до підпорядкування Держлісагентства).


- розрахувати розмір завданої шкоди (розраховується працівниками установи ПЗФ);

- повідомити Нацполіцію про виявлений злочин;

- провести внутрішнє розслідування про обставини і роль працівників охорони території де трапилась незаконна вирубка.


Детальніше читайте у роз’ясненні ГО “ЛІіС” за посиланням: Роз’яснення. Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ у випадку коли вони виявили пні незаконно зрубаних дерев на своїй території?


Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Боротьба із незаконними рубками в Україні», що реалізується за сприяння Лісової служби США.Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.