
Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев
Дата :
Категорія :
Автор :
17.09.21
Відповіді на питання
Лісові ініціативи і cуспільство
Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних парків, зоологічних парків, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а також регіональних ландшафтних парків, управління якими здійснюється спеціальними адміністраціями, покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.
Стаття 61 цього ж закону та Постанова КМУ № 1127 ”Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України” встановлює склад і повноваження служби державної охорони природно-заповідного фонду України. Відтак, установа ПЗФ має:
- якщо встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установ ПЗФ мають право:
- вилучати у порушників предмети і знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, незаконно добуту продукцію, відповідні документи;
- проводити особистий огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування;
- доставляти порушників природоохоронного законодавства у територіальні органи внутрішніх справ чи до виконавчого комітету селищної, сільської ради з метою з'ясування особи.
- якщо не встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установи ПЗФ мають:
- внести відомості про виявлені лісопорушення до Книги обліку лісопорушень установи ПЗФ;
- скласти Акт огляду місця вчинення порушень лісового законодавства (якщо установа ПЗФ відноситься до підпорядкування Держлісагентства).
- розрахувати розмір завданої шкоди (розраховується працівниками установи ПЗФ);
- повідомити Нацполіцію про виявлений злочин;
- провести внутрішнє розслідування про обставини і роль працівників охорони території де трапилась незаконна вирубка.
Детальніше читайте у роз’ясненні ГО “ЛІіС” за посиланням: Роз’яснення. Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ у випадку коли вони виявили пні незаконно зрубаних дерев на своїй території?
Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Боротьба із незаконними рубками в Україні», що реалізується за сприяння Лісової служби США.
Рекомендовано
Державна стратегія управління лісами України до 2035
Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві.
Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів
З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.
Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.
У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.
Готуємося до Різдва разом
11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.