Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Дата :

Категорія :

Автор :

17.09.21

Відповіді на питання

Лісові ініціативи і cуспільство

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона природних заповідників, біосферних заповідників, національних природних парків, а також ботанічних садів, дендрологічних парків, зоологічних парків, парків-пам’яток садово-паркового мистецтва загальнодержавного значення, а також регіональних ландшафтних парків, управління якими здійснюється спеціальними адміністраціями, покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України. 


Стаття 61 цього ж закону та Постанова КМУ № 1127 ”Про службу державної охорони природно-заповідного фонду України” встановлює склад і повноваження служби державної охорони природно-заповідного фонду України. Відтак, установа ПЗФ має:


- якщо встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установ ПЗФ мають право: 

  • вилучати у порушників предмети і знаряддя незаконного використання природних ресурсів, транспортні засоби, незаконно добуту продукцію, відповідні документи;
  • проводити особистий огляд осіб, речей, транспортних засобів та перевірку знарядь і продукції, одержаної в результаті природокористування;
  • доставляти порушників природоохоронного законодавства у територіальні органи внутрішніх справ чи до виконавчого комітету селищної, сільської ради з метою з'ясування особи.


- якщо не встановлена винна особа в проведенні незаконних рубок працівники охорони установи ПЗФ мають: 

  • внести відомості про виявлені лісопорушення до Книги обліку лісопорушень установи ПЗФ;
  • скласти Акт огляду місця вчинення порушень лісового законодавства (якщо установа ПЗФ відноситься до підпорядкування Держлісагентства).


- розрахувати розмір завданої шкоди (розраховується працівниками установи ПЗФ);

- повідомити Нацполіцію про виявлений злочин;

- провести внутрішнє розслідування про обставини і роль працівників охорони території де трапилась незаконна вирубка.


Детальніше читайте у роз’ясненні ГО “ЛІіС” за посиланням: Роз’яснення. Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ у випадку коли вони виявили пні незаконно зрубаних дерев на своїй території?


Публікацію підготовлено в рамках проєкту «Боротьба із незаконними рубками в Україні», що реалізується за сприяння Лісової служби США.Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.