Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Як проходять польові навчання та тестування системи Deep Green Ukraine

Як проходять польові навчання та тестування системи Deep Green Ukraine

Дата :

Категорія :

Автор :

27.12.20

Відео

Лісові ініціативи і cуспільство

Прототип системи Deep Green Ukraine вперше виявив підозрілу вирубку без публічно наявних дозвільних документів на території ДП "Київська лісова науково-дослідна станція" Першотравневе лісництво кв.122, вид 6. 

16 грудня Експерти ГО “Центр Моніторингу Влади” та ГО “Лісові ініціативи і суспільство” виїхали аби протестувати роботу системи і перевірити отриману інформацію. Польові обстеження показали, що рубка частково проведена не в тому місці де дозволено лісорубним квитком, який опубліковано у реєстрі Держлісагентства. Мова йде про те, що дозвіл на вирубку видано на виділ 6.1, але 50% вирубки здійснено у сусідньому виділі на який відсутні дозвільні документи у вказаному державному реєстрі. 

Крім того виявлено ряд лісопорушень, а саме: 

- За межею лісосіки залишені купи порубкових рештків від зрубаних дерев, які захаращують сусідні ділянки і порушують правила пожежної безпеки. 

- Лісові культури створені як монокультури (з однієї породи - сосни звичайної) - це може призвести до зменшення їх біологічної стійкості та підвищує ризики лісових пожеж і хвороб дерев у майбутньому .

- На діляночному стовпчику не позначеної площу рубки, що може свідчити про маніпуляцію інформацією із метою приховати вказану ймовірно незаконну вирубку. 

Детальніше у відео: 


За результатами обстежень складено звіт та направлені в контролюючі органи. Продовжуємо працювати над удосконаленням алгоритмів системи. Слідкуйте за нашими новинами та доєднуйтесь до природоохоронного руху!


Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.