Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Як експерти встановлюють точну дату, коли було незаконно зрубано дерево?

Як експерти встановлюють точну дату, коли було незаконно зрубано дерево?

Дата :

Категорія :

Автор :

13.07.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Для більшості деревних видів можна точно визначити вік, це можна зробити порахувавши річні кільця. Для цього дерево не треба спилювати, достатньо за допомогою спеціального бура взяти невеликий зразок - керн. З пнів також беруть керни або поперечні зрізи. 


Кожного року товщина дерева збільшується на одне річне кільце - вони ростуть за роками нерівномірно. Широке річне кільце свідчить про те, що була достатня кількість опадів і рік був теплий. У холодний і посушливий рік, кільце  - менше. Дерева, які ростуть в одному місці з однаковим кліматом, мають приблизно однакову товщину річних кілець.


Керни для зручності кодування, оброблення (зачистки, збільшення контрастності кілець), вимірювання та запобігання розлому наклеюють на дерев'яну основу – керноутримувачі. Керноутримувачі представляють собою дошку прямокутної форми шириною (20 см) і висотою (1,5 - 2 см), на одній зі сторін якої виточені пази під керни.


Експерти за допомогою спеціального обладнання зіставляють графіки росту річних кілець - це дає можливість отримати відносну дату. Якщо річне кільце не сформувалось, то рубка була здійснена протягом періоду росту, тобто в літній період і навпаки повністю сформоване кільце свідчить про те, що дерево зрубали в осінньо-зимовий період. Якщо ж серед досліджуваної колекції є зразок з точною датою рубки, то можна встановити абсолютну дату.  


У нашій роботі основними напрямками застосування результатів датування є допомога правоохоронним органам у боротьбі з незаконними рубками. 


Реалізація проєкту « #TILab» стала можлива за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США та у співпраці із Національним лісотехнічним університетом України


 #TILab #IllTimber

Рекомендовано

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська Новини 29.09.2022

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська
Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу. Новини 28.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу.

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”. Новини 27.09.2022

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”.

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу Новини 21.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу