Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Вимоги законодавства щодо реалізації необробленої деревини

Вимоги законодавства щодо реалізації необробленої деревини

Дата :

Категорія :

Автор :

20.04.22

Відповіді на питання

Admin

У зв’язку з надходженням інформації від активістів про значну кількість прямих договорів з реалізації необробленої деревини лісокористувачами та призупиненням роботи порталу державного підприємства ЛІАЦ,  наша організація вважає за необхідне нагадати про вимоги законодавства щодо реалізації необробленої деревини постійними лісокористувачами та необхідності встановлення чіткого контролю з метою недопущення зловживань у формуванні цінової політики та, відповідно, належної сплати податків і рівного доступу до ресурсу.

 

З 1 лютого 2020 року продаж необробленої деревини, заготовленої постійними лісовими господарствами, можливий згідно  Постанови Кабінету Міністрів України №1178 «Про реалізацію експериментального проекту щодо проведення електронних аукціонів з продажу необробленої деревини», дія цього експериментального проекту поширюється на постійних лісокористувачів, чистий дохід яких за результатами 2018 року становив не менше 10 млн. гривень включно.


 Згідно вищенаведеної постанови лісокористувачі повинні виставляти на електронні аукціони з продажу окремих партій необробленої деревини не менше ніж 25 відсотків щомісячних запланованих обсягів заготівлі необробленої деревини лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі не менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота не менше ніж 200 тис. гривень за допомогою електронної торгової системи  Prozorro.Продажі.


Також постановою встановлено, що необроблена деревина, яка реалізується постійними лісокористувачами, що не відповідають умові, визначеній у підпункті 2 пункуту 3 цієї постанови, або лотами, сформованими із деревини одного сортименту, в обсязі менше ніж 150 куб. метрів або за стартовою ціною лота менше ніж 200 тис. гривень, виставляється на інші електронні аукціони.

 

Зазначимо, що згідно вищевказаної постанови Кабміну дозволено реалізацію деревини  без аукціонів на слідуючі потреби:

  • для задоволення потреб національної безпеки та оборони, подолання наслідків надзвичайних ситуацій, стихійних лих;

  • відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”;

  • для задоволення потреб бюджетних установ та населення на опалення;

  • використання якої передбачено колективними договорами постійних лісокористувачів;

  • для потреб індивідуального будівництва і ремонту будівель (для фізичних осіб).

Тобто реалізація необробленої деревини за прямими договорами може проводитись лише за вищезазначеними пунктами, але з урахуванням решти обмежень, встановлених вказаною  постановою.

 

Для усунення низки корупційних ризиків та зловживань під час воєнних дій звертаємо увагу громадськості та керівництва Держлісагентства на необхідність встановлення суворого контролю за реалізацією необробленої деревини по прямим договорам та через аукціони.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.