Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Як відображати заплановані лісогосподарські заходи на електронних картах

Як відображати заплановані лісогосподарські заходи на електронних картах

Дата :

Категорія :

Автор :

17.06.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Оприлюднення інформації про заплановані лісогосподарські заходи сприяє відкритості галузі та запобіганню корупції. Для цього існує декілька веб порталів для відображення карт лісових підприємств та запланованих для них заходів (в тому числі і рубок). Головними з них є: геопортал “Ліси України” та вебсайт Лісового інноваційно-аналітичного центру (ЛІАЦ). Проте вони є спеціалізованими та доступними за реєстрацією. Керівник лабораторії моніторингу лісів ГО «ЛІіС» Олег Часковський створив окрему карту із запланованими лісогосподарськими заходами для Ужанського Національного природного парку.

Для представлення запланованих заходів було використано геоінформаційну систему лісових насаджень Ужанського Національного природного парку та запланованих лісогосподарських заходів. Для побудови веборієнтованої системи Ужанського Національного природного парку були створені нформаційні шари, опрацьовані в середовищі QGIS:

https://lh4.googleusercontent.com/yUnf1xuzg6s1Gt1hq7iZC9aWU3-lnfGdDeZGCU2JjqKb-kxWTmEtLr8zRVZ1p6iVQSZE7ubu6ArMqkMZQC0zRmvA80hIr6nI9Wz9rwcZIEt8ic1mc45bggQJ_P4vZhvB5yVuv8I

Рис. 1 Загальний вигляд геоінформаційної системи для Ужанського національного природного парку.

Для створення карти запланованих заходів використано список таких заходів для Ужанського НПП на 2022 рік. На основі наведеної таблиці вибрані ПНДВ, квартали та виділа, в яких заплановані заходи. Перелік лісогосподарських заходів, запланованих на 2022 рік передбачав: розчистку квартальних просік та освітлення дороги. Інших видів рубок на 2022 р. не заплановано.

Наступним завданням роботи було створення сторінки для розміщення геоінформаційної системи на основі проекту QGIS. Збережений проект із усіма необхідними інформаційними шарами переводиться у формат HTML (рис.2). Для цього використано додатковий модуль(плагін) для створення сторінок QGIS2WEB. Такий модуль дає змогу переводити готові проекти QGIS в формат HTML.

https://lh6.googleusercontent.com/j9NnZIRFvrIGvtD6fZqX82ZBEpq3Ww0ujjspidj_HqqE6n2E61ZpRjjh_kz0xbaeI6J0PqkIQnnUOVJkudu-1a_BmLdh2fNbRmxdPcVJhvkHL0vsMmnpMlNkRaklRF7nAmXkD7k

Рис.2 Геоінформаційна система для Ужанського Національного природного парку конвертована у формат HTML

В подальшому ГІС була розміщена на нашому сайті

Інформацію можна отримувати при позиціюванні курсора на будь-який об'єкт карти. Відповідно отримаємо спливаюче вікно з повним описом об'єкта (окремої територіальної одиниці природоохоронного закладу), а також запроектовані заходи з їх повним описом. Що є дуже зручним для їх обговорення. 

Така інформаційна система  рубок є корисною: 

       • для природоохоронної діяльності установи;

       • для звіту в вищестоящі установи;

       • для обговорення заходів з місцевими громадами.

Для природоохоронної діяльності Ужанського Національного природного парку пропонуємо робити постійний облік лісосік та їх просторового розміщення, підтримувати актуальність інформації та регулярно публікувати її з метою обговорення запланованих заходів. У регулярному отриманні актуальної інформації про лісові насадження природоохоронної установи зацікавлені також Лісовпорядні організації.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.