Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Відбулась акція  із висаджування саджанців дерев

Відбулась акція із висаджування саджанців дерев

Дата :

Категорія :

Автор :

14.05.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

10 травня відбулась акція  із висаджування саджанців дерев у РЛП «ЗНЕСІННЯ». Спільно з працівниками парку та волонтерами ми провели часткове заліснення гори Лева з використанням ландшафтного принципу. В акції загалом взяло участь 18 природолюбів. 


"Парк щороку потребує оновлення деревних насаджень, оскільки багато дерев вже мають поважний вік, не всі витримують сильні вітри під час негоди та бувають хворими.  В пріоритетах нашої громадської організації є сприяння збереженню та відновленню лісових деревостанів у природоохоронних установах та у міських ландшафтах, тому така акція була логічною. Ми і надалі будемо допомагати парку збагачувати його біорізноманіття. Вдячні нашим волонтерам, які прийшли і допомогли висадити більше 200 молодих дерев”, - говорить керівник волонтерського руху ГО «ЛІіС» Андрій Кийко.


На південному схилі гори, який є найменш заліснений було висаджено сіянці сосни звичайної, яка вирізняється з поміж інших місцевих видів дерев високою посухостійкістю. Висаджування було ускладнене крутим схилом, щільним трав’яним покривом і наявністю великої кількості каміння в ґрунті. 


“Оцінивши денний рух тіні від дерев, що ростуть у підніжжі схилу, наявність мікроплощадок та умовних вікон ми вибрали оптимальні місця для висаджування. Такий підхід дозволив уникнути візуальної проглядності рівних рядів висаджених рослин, так як ми намагались моделювати природній лісовий ландшафт для якого ряди та міжряддя непритаманні”, - говорить керівник лабораторії «Центр відновлення лісів» ГО «ЛІіС», доцент НЛТУ України  Тарас Харачко.


На північному підніжжі гори та нижній частині схилу ми висадили також сіянці модрини європейської, яка у порівнянні з сосною звичайною є більш вологолюбною. Також було створено умовну шкілку таких листяних видів дерев, як дуб звичайний, клен гостролистий та бук лісовий.
Зашколовані на галявині сіянці згаданих порід восени будуть використані працівниками РЛП для висаджування у місцях, які з’являються після зрізання аварійних дерев. Сіянці ялини європейської та дугласії звичайної було посаджено вздовж двох прогулянкових пішохідних доріжок. Сподіваємось, що з часом на території парку ці дві алейки підростуть і гості РЛП отримають можливість прогулятися затіненими зеленими коридорами у підніжжі гори Лева.


“Сіянці згаданих порід було можливо висаджувати, у вже доволі пізню для садіння пору, завдяки тому, що вони вирощені із закритою кореневою системою. Закритий корінь дозволяє підвищити ефективність приживлювання та збереженості рослин”, - додає Тарас Харачко.


На підніжжі одного зі схилів РЛП «Знесіння», що примикає до території з відкритим рівнинним рельєфом, там де влаштована відпочинкова зона, ми висадили саджанці червоноквітих каштанів, які на відміну від знайомого більшості гіркокаштана звичайного є стійкими до ураження листя мінуючою міллю.


В загальному висадили 220 дерев 8-ми порід, більшість із яких були надані ДП «Львіський лісовий селекційно-насіннєвий центр» за сприяння Львівського обласного управління лісового та мисливського господарства, а також Декоративним розсадником "Колоденці"!


Дякуємо волонтерам, які долучились до акції та адміністрації парку за співпрацю! Запрошуємо долучаись до наших наступних акцій.Рекомендовано

«Незаконні рубки: правовий вимір проблеми та стан правозастосування» Новини 16.07.2021

«Незаконні рубки: правовий вимір проблеми та стан правозастосування»

У пралісах Карпат станом на 1 липня 2021 року - вирубок не виявлено Новини 12.07.2021

У пралісах Карпат станом на 1 липня 2021 року - вирубок не виявлено

В червні ГО "ЛІіС" продовжувала моніторинг старовікових насаджень на основі оптичних супутникових знімків (Сентінел 2). 

На Старосамбірщині виявлено незаконну рубку, орієнтовний розмір шкоди майже 90 тис. грн Новини 07.07.2021

На Старосамбірщині виявлено незаконну рубку, орієнтовний розмір шкоди майже 90 тис. грн

Йдеться про рубку на ділянках що розташовані в підпорядкуванні Старосамбірського ДЛГП  "Галсільліс”.

Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити? Новини 15.06.2021

Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити?

Cміттєзвалище має прибирати місцева влада, або лісокористувач - залежно  від того на чиїй території воно знаходиться.