Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


ВЕБІНАР: Земельні та лісові правовідносини: базові  знання для працівників правоохоронних органів

ВЕБІНАР: Земельні та лісові правовідносини: базові знання для працівників правоохоронних органів

Дата :

Категорія :

Автор :

23.01.23

Події

Лісові ініціативи і cуспільство

Запрошуємо на другий вебінар із серії 8-ми вебінарів, які покликані підвищити знання задля ефективної боротьби з незаконним вирубуванням дерев. Вебінар відбудеться вже у цей четвер (26 січня) о 12 годині на тему: "Земельні та лісові правовідносини: базові знання для працівників правоохоронних органів". Його проведе Олег Сторчоус, адвокат, фахівець з лісового права.

На вебінарі ми розглянемо теоретичні та практичні питання земельних відносин у лісовому господарстві, форми власності та суб’єкти власності на землі лісогосподарського призначення, право постійного користування на такі землі, особливості набуття лісових земель приватну власність, правовстановлюючі документи на земельні ділянки, документації лісовпорядкування постійних лісокористувачів. А також проаналізуємо схему проведеної реорганізації лісогосподарських підприємств сфери управління Державного агентства лісових ресурсів України, та їх структура станом на 2023 рік, включаючи статус новостворених міжрегіональних управлінь лісового господарства.

На конкретних прикладах опишемо типові порушення земельного законодавства, що допускаються органами державної влади, місцевого самоврядування та громадянами, способи захисту порушених прав постійних лісокористувачів у земельній сфері, контролюючі органи, що уповноважені вживати заходи щодо порушників земельного законодавства і т.п. Крім того, піднімемо тематику статусу комунальних лісів та комунальних лісгоспів, особливості правового режиму полезахисних смуг, відмінності статусу лісів та зелених насаджень, а також питання природно-заповідного фонду тощо. Окрема увага буде приділена довгостроковому тимчасовому користуванню лісами (ДТКЛ): що це за правова інституція, хто надає погодження на виділення лісових ділянок у ДТКЛ, видає розпорядження та укладає договори. Загалом, слухачі зможуть дізнатися більше про розмежування постійного та тимчасового лісокористування.

Роз’яснені питання орендних відносин на полезахисних смуги та ліси за чинним законодавством. Також слухачів буде ознайомлено із останніми важливими змінами до Земельного та Лісового кодексу про самосійні ліси, що набули чинності у липні минулого року.


Це вебінар є другим із серії вебінарів, які покликані підвищити знання з метою ефективної боротьби з незаконним вирубуванням дерев, реалізацією незаконно отриманої деревини, порушенням правил охорони та використання лісових ресурсів та орієнтовані на практичне застосування у професійній діяльності правоохоронців та осіб, які працюють у природоохоронних установах. Реєстрація за посиланням: https://forms.gle/A35ztZQCYJTjJej97

Участь у вебінарах є безкоштовною за умови попередньої реєстрації. Учасники, які відвідали більше ніж 90% вебінарів матимуть можливість отримати сертифікат про проходження навчання.