Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


В заказнику на Прикарпатті порушуючи закон вирубують ліс

В заказнику на Прикарпатті порушуючи закон вирубують ліс

Дата :

Категорія :

Автор :

17.11.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Під час моніторингу лісів стало відомо, що на частину лісового заказника «Погорілець» Богородчанського району Івано-Франківської області  видані лісорубні квитки на суцільну санітарну рубку. Однак згідно внесених змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», які відбулись ще у 2017 році, у заказниках заборонені всі види суцільних рубок.  


Інформація про видані лісорубні квитки є на сайті ЛІАЦ. Лісорубний квиток від 07.07.2020 р. № ІФ 008344 та № ІФ 008389 від 28.10.2020 р. Виконавцем рубки є ТОВ "Євро-плюс".
Площа заказника становить  220,5 га., він перебуває у підпорядкування ДП «Солотвинське лісове господарство» Гутянського лісництва. 


Під час обстеження вказаної ділянки експерти ГО “ЛІіС” виявили, що є всихання дерев та повалені дерева, через буревій або інші несприятливі погодні умови. Отож лісокористувач мав право здійснювати вирубку, для того аби привести територію заказника в належний стан, проте така вирубка має бути вибірковою і додатково погоджена з Міністерством захисту довкілля та природних ресурсів України.


“Ми надіслали запит на доступ до публічної інформації до лісокористувача аби отримати додаткові документи. Якщо виявиться, що лісорубний квиток виданий незаконно, то він має бути анульований. Крім того, заготовлена деревина (за незаконно виданим документом) вважається незаконною та підлягає вилученню разом із засобами скоєння злочину. Збитки, завдані довкіллю повинні бути нараховані Держекоінспекцією і сплачені”, - говорить представник ГО “ЛІіС” Ігор Скольський. 


Роботи виконуються у рамках реалізації проекту «Моніторинг лісу» за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.