Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів в листопаді 2020

Супутниковий моніторинг пралісів в листопаді 2020

Дата :

Категорія :

Автор :

29.11.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У пралісах Карпат - станом на 29 листопада 2020 року - вирубок не виявлено. Такі дані отримані в ході щомісячного супутникового моніторингу пралісів та інших цінних для збереження лісів, який проводить ГО “Лісові ініціативи і суспільство”.У пралісах Карпат - станом на 29 листопада 2020 року - вирубок не виявлено.

Станом на 29 листопада під моніторинг взято 582 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” на території 4-ох областей: Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької. Загальна площа ділянок 6958,1 га. Список ділянок постійно поповнюється. 


“Проблеми з ідентифікацією ділянок полягають у невідповідності наявних карт списку офіційно затверджених старовікових насаджень. Це, насамперед, стосується природоохоронних об’єктів, таких, як Карпатський біосферний заповідник. Національний природний парк «Гуцульщина», Національний природний парк «Черемошський», Карпатський Національний природний парк, Яворівський національний природний парк. Для вирішення проблеми ми звернемось до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів та природоохоронних органів, а також зі свого боку всіляко сприятимемо створенню електронних карт для таких об’єктів”, - говорить кандидат сільськогосподарських наук у галузі дистанційної оцінки лісового покриву, керівник "Лабораторії моніторингу лісів" ГО ”ЛІіС” Олег Часковський.Виявлення змін лісового покриву базувалось на обчисленні різниць рослинних індексів за певний період часу, в цьому випадку супутникові знімки за листопад і вересень. За жовтень усі космічні знімки були занадто хмарними для здійснення моніторингу. 

Для того, щоб дослідити наявність вирубок на усій території відомих нам пралісових ділянок необхідно проаналізувати шість тайлів (знімків): 34UFV, 34UGV, 34UFU, 34UGU, 35ULP, 35UMP. Перші п'ять тайлів покривають територію екорегіону Українські Карпати, а 35UMP використаний для моніторингу ділянок рівнинної частини Чернівецької області. Перекриття тайлів дає змогу використовувати найсприятливіші для аналізу дані. 
Під час здійснення аналізу даних взятих із цих знімків ми обчислили мінімальне, максимальне та значення моди для пікселів, що належать кожній ділянці. Порогове значення, яке вказує на втрати лісового покриву (можливі рубки чи природні явища) визначалось для кожного тайлу окремо. Для деяких ділянок проводився візуальний аналіз, оскільки частина знімків все ж залишається вкритою хмарами. Під час виконаного таким чином аналізу змін на космічних знімках - ділянок з втратами лісового покриву не виявлено.

Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.


 

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.