Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Супутниковий моніторинг пралісів у вересні 2020

Супутниковий моніторинг пралісів у вересні 2020

Дата :

Категорія :

Автор :

15.10.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

У пралісах Карпат - станом на 1 жовтня 2020 року - вирубок не виявлено. ГО “Лісові ініціативи і суспільство” започатковує регулярний щомісячний супутниковий моніторинг пралісів та інших цінних для збереження лісів. Робота над проектом розпочалась ще у серпні цього року. Ми зібрали дані з природоохоронних органів про ділянки старовікових насаджень і на їх основі зробили електронну карту та проаналізували супутникові знімки. Станом на 1 жовтня під моніторинг взято 433 ділянки насаджень, які мають законодавчо закріплений статус “пралісових, квазі пралісових та природних лісів” загальна площа яких майже 4465 га. Список ділянок поповнюється. 


Для того аби прослідкувати зміни, які відбулися на визначених територіях ми проаналізували супутникові знімки за минулий рік і порівняли із теперішнім часом. Для порівняння знімків застосовано похідний комплексний рослинний індекс (NDVI), який показує щільність рослинності на певній ділянці. 


За поріг значень для відведення ділянки до категорії із змінами деревного покриття ми визначили значення показника рослинного індексу для лісосіки, яке має становити  (-0,20). Відповідно його зміна в меншу сторону свідчитиме про втрату рослинності. Тобто, може вказувати на потенційні ділянки із втратою деревного покриву. Причиною таких втрат можуть бути як і природні так і антропогенні чинники. Таких ділянок за середнім значенням наразі не виявлено.


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби СШАРекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.