Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Дата :

Категорія :

Автор :

29.11.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

За підтримки Лісової служби США та Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України команда ГО “ЛІіС” розробила модульний п’ятиденний тренінг “Навички ефективної роботи СДО ПЗФ” для інспекторів служби державної охорони природно-заповідного фонду України та спільно з Державною екологічною академією післядипломної освіти та управління розпочала навчання працівників ПЗФ.

 


Така ініціатива реалізується вперше, а команда ГО “ЛІіС” згодом планує дати можливість підвищення кваліфікації для більшого числа працівників природно-заповідного фонду України.Першими розпочали навчання 18 працівників Національного природного парку “Північне Поділля” і представник Національного природного парку “Дермансько-Острозький”, 25-26 листопада. До тренінгу також долучились окремі представники лісової охорони Бродівського лісгоспу, адже захід відбувався у приміщенні лісгоспу. Протягом першого дня учасники дізналися про цінність біорізноманіття та особливості видів, що потребують допомоги, про різницю в охороні об’єктів природно-заповідного фонду України, цінні природні комплекси та об’єкти НПП “Північне поділля” та розглянули кращі закордонні практики роботи служб охорони. На другий день – розглянули принципи активної комунікації працівників СДО ПЗФ з відвідувачами парків, а насамкінець учасники пройшли вишкіл з надання першої медичної допомоги від Львівської обласної організації Товариства Червоного Хреста України.


Це були перші два дні тренінгу, які попри фокус на теоретичність, містили також практичну складову. Під час занять, під керівництвом експертів-практиків учасники працювали у групах та одноосібно над завданнями, які спонукали вироблення навичок комунікації та вміння впроваджувати заходи для збереження біорізноманіття на території природно-заповідного фонду.


“Практичне завдання полягало в тому, що учасники тренінгу ознайомлюватися з реальною територією і визначали кращі заходи, щоб зберегти різноманіття, визначали категорію ПЗФ, зонування, якщо воно є та представляли заходи, які можна та заборонено здійснювати на цій території. Усі успішно справилися, і навіть розробили кращий режим, ніж затверджений офіційно”. – Анастасія Драпалюк, тренерка, експертка ГО “Українська природоохоронна група”.
Попереду ще три дні тренінгу. Перші два передбачають лише практичні заняття з комунікації та психології відвідувачів, застосування інструментів для моніторингу ситуації на території ПЗФ установи, а також оформлення протоколів на правопорушників. За успішного завершення учасники матимуть можливість отримати відповідні сертифікати.
Команда ГО “ЛІіС” рекомендуватиме Державній екологічній академії післядипломної освіти та управління здійснювати такий тренінг потенційним працівникам служби державної охорони перед влаштуванням на роботу.


Заходи реалізуються у рамках проєкту "Боротьба із незаконними рубками в Україні".
Рекомендовано

Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася Новини 03.02.2023

Екскурсія водно-болотними угіддями відбулася

2 лютого— день водно-болотних угідь Новини 02.02.2023

2 лютого— день водно-болотних угідь

ВЕБІНАР: Досвід проведення тренінгу для інспекторів СДО ПЗФ України Події 31.01.2023

ВЕБІНАР: Досвід проведення тренінгу для інспекторів СДО ПЗФ України

Екологоосвітній захід у Природному заповіднику "Розточчя" Події 31.01.2023

Екологоосвітній захід у Природному заповіднику "Розточчя"