Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


В ГО "ЛІіС" презентували систему для моніторингу незаконних вирубок

В ГО "ЛІіС" презентували систему для моніторингу незаконних вирубок

Дата :

Категорія :

Автор :

16.05.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Спеціалісти ГО "Лісові Ініціативи і Суспільство" презентували нову систему для моніторингу змін лісового покриву та повідомлень про незаконні вирубки або лісові пожежі Deep Green Ukraine. Завдяки цьому сайту ньому кожен українець зможе надіслати інформацію про помічене лісопорушення.

Надалі заявка буде розглянута нашими експертами — професійними екологами, які зможуть перевірити законність вирубки. Якщо вони встановлять порушення, то передадуть дані до правоохоронних органів.  

Під час війни такий функціонал також дозволяє зафіксувати і задокументувати масові злочини російських загарбників на тимчасово окупованих територіях. Тому засновники сайту та спеціалісти Державної екологічної інспекції закликають користуватись ресурсом.

«Надзвичайно важливо документувати не лише пряме знищення лісів, а її ту шкоду, яка виникла від бойових дій окупантами. Наприклад, пошкоджені «градами» крони дерев, які тепер можуть загинути,» — зазначила екологиня Держекоінспекції Поліна Пирогова.

Повідомити про лісопорушення можна в будь-якій області України, для цього необхідно тільки відкрити сайт і обрати червону позначку зі знаком оклику. Далі потрібно заповнити невелику форму, у якій необхідно вказати приблизні координати, а також місце і час виявлення порушення. Після цього інформація збережеться в системі, а на карті з’явиться відмітка.

На сайті також є функціонал для автоматичного моніторингу змін лісового покриву, який працює завдяки постійному оновленню супутникових знімків. Втім, з огляду на конфіденційність, він почне працювати після закінчення війни.

Як саме користуватися сайтом, ми покроково пояснили у відео:

https://www.youtube.com/watch?v=z5Z0heRzrK0

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.