Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити?

Що робити якщо виявили сміттєзвалище в лісі, хто зобов’язаний його прибрати і як це зробити?

Дата :

Категорія :

Автор :

15.06.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Відповідно до статті 21 Закону України “Про відходи”, органи місцевого самоврядування повинні забезпечити ліквідацію несанкціонованих і неконтрольованих звалищ відходів, а також мають здійснювати контроль за додержанням юридичними та фізичними особами вимог у сфері поводження з виробничими та побутовими відходами.


Відповідно до Закону України "Про охорону навколишнього природного середовища" та “Про відходи” лісокористувач повинен не допускати засмічення лісу та несе пряму відповідальність за прибирання несанкціонованих сміттєзвалищ.

Тобто сміттєзвалище має прибирати місцева влада, або лісокористувач - залежно  від того на чиїй території воно знаходиться.


Отже, якщо ви виявили сміттєзвалище в лісі: 

- Необхідно подати звернення на інтерактивну мапу Міндовкілля  https://ecomapa.gov.ua/

Інтерактивна мапа надає можливість громадянам надіслати звернення з геоприв’язкою та фотографіями щодо виявлених сміттєзвалищ. Далі інформація надходить до  відповідних органів місцевого самоврядування, або до відповідного лісокористувача. Інформація щодо статусу опрацювання звернення та відповідних заходів місцевих органів влади, або лісокористувача відображатиметься у персональному кабінеті.

- Також сміттєзвалище можна прибрати, якщо: 


а) подати скаргу до Держекоінспекції https://www.dei.gov.ua/ (це можна зробити також через сайт Урядового контакт-центру http://ukc.gov.ua/),  

б)  подати заяву до органу місцевого самоврядування, в адмінмежах якого  розміщено сміттєзвалище (якщо ліс у комунальній власності); 

в) подати заяву до держлісгоспу, на території держлісфонду якого розміщено сміттєзвалище (рекомендується перший раз звернутися саме до лісокористувача); 


Для того щоб перевірити виконання  розгляду заяви потрібно: 

- перевірити розділ Виконання  інтерактивної мапи Міндовкілля;

- проконтролювати своєчасність надсилання  відповіді про ліквідацію сміттєзвалища від ДЕІ, органу місцевого самоврядування, держлісгоспу;

- особисто пересвідчитись в ліквідації сміттєзвалища.


Рекомендуємо також ознайомитись з “Методичними рекомендаціями для громадських активістів, які бажають боротися із засміченням лісу” за посиланням: https://bit.ly/3nb9Kda

#ForestLaw

Рекомендовано

Ліс для дітей Новини 25.11.2021

Ліс для дітей

15 листопада громадська організація “ЛІіС” провела зустріч з учнями школи села Артасів Жовківського району Львівської області. Експерт з питань лісовідновлення та екоосвіти Тарас Харачко ознайомив школярів зі своєю навчальною програмою “Ліс для дітей”.

НПП “Верховинський”: шлях до розвитку Новини 24.11.2021

НПП “Верховинський”: шлях до розвитку

Потенціал Верховинського національного природного парку є надзвичайно високим, адже він є одним із найвіддаленіших та найцікавіших в Україні. Край, багатий на природні та культурні скарби, є цікавим як для туристів, так і для дослідників природи та науковців. З метою покращення умов та можливостей відвідування території, парк постійно працює над збільшенням та покращенням охорони дикої природи та розвитком його інфраструктури.

Лісова стратегія ЄС: позитивні, але обмежені результати Новини 23.11.2021

Лісова стратегія ЄС: позитивні, але обмежені результати

Європейська палата аудиторів раніше здійснила оцінку реалізації лісової стратегії ЄС на 2014 - 2020 роки та опублікувала прес-реліз про результати такої оцінки.

ЄС пропонує покращити контроль за виробами із деревини Новини 18.11.2021

ЄС пропонує покращити контроль за виробами із деревини

ЄС готується до нововведення, яке посилить існуючий закон EUTR - прийняття закону, що розширить перелік продукції із деревини, яка повинна виготовлятися із законно і стало заготовленої деревини.