Що робити у випадку виявлення лісопорушення

Категорія: Новини
|
Дата: 21.01.21
Що робити у випадку виявлення лісопорушення
Якщо ви стали свідком екологічного порушення, як то незаконна вирубка лісу - подайте звернення до Держекоінспекції.


У письмовій заяві потрібно вказати такі дані:
📌 прізвище, ім’я та по батькові;
📌 місце проживання;
📌 контактні дані;
📌 суть порушення;
📌 дату і підпис;
📌 посилання на фото та відео виявлених порушень (за наявності).


Звернення можна надіслати на поштову адресу або електронну пошту  територіального підрозділу держекоінспекції в області (для цього підписане звернення необхідно відсканувати), крім того звернення можна залишити через Урядовий контактний центр https://ukc.gov.ua.


Терміново повідомити про порушення - дзвоніть на 102 та дочекайтесь приїзду оперативної групи і переконайтесь про внесення усіх відомих вам фактів до опису події. У такому випадку вони самостійно звернуться до Держекоінспекції про надання експертної підтримки у визначенні розміру завданих збитків. Про те як відрізнити незаконну рубку від законної дивіться тут (http://bit.ly/3p6rN28)


Щоб дізнатися, на якому етапі розгляду знаходиться уже подане Вами звернення до Держекоінспекції, можна за телефоном гарячої лінії +38 (044) 521-20-38 📞

Ось один із прикладів співпраці наших експертів із місцевими активістами. На підставі звернення експертів ГО “ЛІіС” державна екоінспекція в Закарпатській області провела позаплановий захід державного нагляду дотримання вимог природоохоронного законодавства у ДП “Ужгородське ЛГ” та підтвердила факт незаконної порубки дерев. Детальніше про ситуацію: http://bit.ly/3ilY2rC


“Матеріали перевірки, розрахунок розміру шкоди, направлено до Ужгородського районного ВП Ужгородського ВП ГУНП в Закарпатській області для встановлення осіб винних у незаконній рубці дерев та притягнення їх до відповідальності”, - йшлось у відповіді держекоінспекції.


Роботи виконуються у рамках реалізації проєкту «Моніторинг лісу» за сприяння відділу Міжнародних програм Лісової служби США.