Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Результати січневого моніторингу особливо цінних лісових ділянок Українських Карпат

Результати січневого моніторингу особливо цінних лісових ділянок Українських Карпат

Дата :

Категорія :

Автор :

21.02.22

Новини

Admin

Минув перший місяць року і нашим експертом, Олегом Часковським, проведено черговий моніторинг особливо цінних лісових ділянок Українських Карпат. 
Оптичні знімки зі супутника Ландсат-8, вкотре, через хмарність під час зйомки, були непридатним для визначення змін лісового вкриття. Фрагмент композиту з цих знімків зображено на картинці до допису, де червоним кольором виділено пралісові ділянки. Технологія одержання радарних знімків дозволяє уникнути «шумів» від хмар, тому композит радарних знімків одержаних із супутника Сантінел-1 був використаний для візуального обстеження 1099 ділянок, площею 12120,1 га. Охоплення моніторингом, на даний час, становить 70,1 % від загальної кількості акцептованих пралісів. За результатом моніторингу лісовий покрив на оглянутих ділянках не змінився, тобто суцільних зрубів там не виявлено.
Зазначимо, що роздільна здатність радарних знімків не дозволяє виявити вибіркових рубок незначної інтенсивності, а лише суцільну втрату лісового вкриття.
Дбаймо про ліси разом! #ForestGuard #forestcom

Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.