Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Результати роботи ГО «ЛІіС» з охорони лісів та розвитку лісового господарства у 2021 році

Результати роботи ГО «ЛІіС» з охорони лісів та розвитку лісового господарства у 2021 році

Дата :

Категорія :

Автор :

19.07.22

Фахові публікації

Лісові ініціативи і cуспільство

У 2021 році громадська організація “Лісові Ініціативи і Суспільство” продовжила роботу по охороні та захисту українських лісів. У минулому році експерти ГО “ЛІіС” здійснювали заходи з моніторингу змін лісового покриву та виявлення незаконних порубок:


- обстежили 65 га лісосік та 231 га лісових масивів на предмет незаконних рубок та суттєвих лісопорушень та задокументували порубів об’ємом 200 кубометрів на загальну суму збитків близько 2 млн гривень.


- здійснили 16 експертних досліджень щодо виявлених лісопорушень на запит правоохоронних органів, а саме: Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, Прокуратури України та Державної митної служби України.


- підготували і направили 26 звітів результатів оглядів лісових ділянок до правоохоронних і контролюючих органів від імені громадських активістів де детально описали виявлені факти, які вказують на суттєві лісопорушення і можливі незаконні вирубки лісу;

Крім того здійснили різноспрямовані дослідження для того, щоб вплинути на оптимізацію управлінських процесів у лісовій галузі:


- вивчили вплив відкритості публічних даних у сфері екології на вирішення проблем із забрудненням довкілля;


- виявили тенденції, запропонували зміни та шляхи оптимізації документообігу у лісовому господарстві;


- проаналізували, як приклад, відновлення лісу у кількох лісових господарствах та надали відповідні рекомендації.


Також провели ряд освітніх заходів для правоохоронців, активістів, небайдужих громадян і школярів щодо особливостей охорони лісів та різноманіття природи. 

З повною версією звіту можна ознайомитись за посиланням.