Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Результати обговорення шляхів незалежного підтвердження легальності заготівлі деревини

Результати обговорення шляхів незалежного підтвердження легальності заготівлі деревини

Дата :

Категорія :

Автор :

30.06.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Сьогодні відбулося публічне обговорення шляхів незалежного підтвердження легальності заготівлі деревини в Україні, ініційоване громадською організацією «ЛІіС». 


У круглому столі приймали участь природоохоронні громадські організації, а також посадові особи Міндовкілля та державних підприємств, лісові експерти та інші зацікавлені сторони. 


Основним питанням на обговоренні була можливість незалежної перевірки лісогосподарської діяльності, що стосується лісозаготівлі. Саме відсутність цієї можливості через закриття низки державних ресурсів може підставити під загрозу експерт української деревини до країн ЄС.


"Працюємо з деревообробним бізнесом. Меблевики і деревообробники вболівають найбільше з вирішення цієї проблеми, бо на волосині питання експорту, без якого ці дрібні підприємства не виживуть. Важливо, щоб це питання було закрито на стратегічному рівні", - висловився Юрій Дюг, спеціаліст агенції залучення інвестицій "Інвест ін Рівне".


Можливість авторизованного доступу до ресурсів ЛІАЦ


Після початку війни стало неможливим перевірити місце розташування, площі і конфігурації самих вирубок через відсутність доступу до лісових електронних карт - https://map.ukrforest.com/


У зверненні ГО "ЛІіС" до Міндовкілля пропонується надати авторизований доступ до картографічного ресурсу ДП " Лісогосподарський Інноваційно-Аналітичний Центр"  для представників Держекоінспекції, громадських організацій та зацікавлених фахівців. А також регулярно оновлювати базу лісорубних квитків. Цю ідею більшість учасників круглого столу визнали необхідною.


"Якби ЛІАЦ повернули доступ до інформації про лісорубні квитки у такому вигляді, як це було раніше, навіть без картографічних матеріалів, це б значно полегшило нашу роботу. Зараз ці реєстри неповні. Деякі лісорубні квитки не потрапляють туди. Наприклад, якщо ми хочемо знайти інформацію з 11 грудня 2021 по 1 січня 2022 року, це не вдасться зробити", - сказала представниця ТзОВ "Цунамі" Вікторія Кучмук.


На думку представника ЛІАЦу Юрія Несторяка, процедура моніторингу за рубками лісу ускладнилася, але є можливою і без картографічного ресурсу:


«До нас також звертаються користувачі та експерти, які наголошують, що раніше перевіряли інформацію за 5 хвилин, а тепер витрачають годину. У майбутньому лісорубний квиток буде виписуватись через Дію.


Відповідно, ми всі будемо мати доступ до закритої і захищеної інформації. Наразі ми не можемо відновити інформацію, бо державні бази закриті. Якщо якесь підприємство знаходиться у зоні бойових дій, воно відключається від системи електронного обліку деревини. Тобто, операція не може бути здійснена. 


На біржі реєструються продавець та покупець, а зараз у зв'язку з бойовими діями, цей перелік документів значно розширений. Якщо хтось із учасників торгів дотичний до країни агресора, він буде виключений з торгів», — сказав Юрій Несторяк.


Втім, під час обговорення багато хто не погодився з тим, що картографічна інформація може якимось чином зіграти на руку ворогу - адже і зараз у вільному доступі знаходяться різноманітні геоінформаційні додатки. 


Також у зверненні, яке ГО "ЛІіС" направляла до Міндовкілля раніше, також пропонується  регулярно оновлювати дані у відкритому доступі щодо переліку лісогосподарських підприємств Держлісагентства, які тимчасового призупинили господарську діяльність із-за проведення бойових дій на їх територіях.


Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.