Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


РІЧНИЙ ЗВІТ ГО “ЛІіС” ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ “МОНІТОРИНГ ЛІСІВ ВІД НЕЗАКОННИХ РУБОК”

РІЧНИЙ ЗВІТ ГО “ЛІіС” ПРО РЕЗУЛЬТАТИ РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ “МОНІТОРИНГ ЛІСІВ ВІД НЕЗАКОННИХ РУБОК”

Дата :

Категорія :

Автор :

03.11.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Глобальні зміни клімату – чи то не найперша у переліку гострих екологічних проблем, що постають перед людством у 21-му столітті. Власне з цієї причини 31-жовтня у шотландському місті Глазго під егідою ООН відкрилась 26-та всесвітня кліматична конференція. Близько тридцяти тисяч учасників – представники громадських організацій, журналісти та делегати з різних країн – ставлять собі за мету розглянути та обговорити усі можливі шляхи для вирішення питання глобального потепління. Серед них, звісно ж, і світові лідери із закликами активно протидіяти глобальному потеплінню та без зволікань вживати заходи для досягнень поставлених цілей.


Екологічні проблеми сьогодні є видимими та актуальними для усіх нас. Хочемо ми того чи ні, але кліматичні зміни мають невід'ємний вплив на наше життя та здоров'я, а відтак заподіяння шкоди природному навколишньому середовищу – це екологічні правопорушення, які повинні підлягати з'ясуванню та розгляду.  


В свою чергу робота ГО «ЛІіС» має безпосереднє відношення до вищезгаданої проблеми, адже наша діяльність спрямована передусім на зменшення негативних наслідків, які призводять до зміни клімату, як на планеті, так і в Україні зокрема. Основна мета організації – це охорона та покращення стану навколишнього природного середовища, сприяння сталому розвитку та управлінню лісового господарства, підвищення екологічної свідомості і рівня життя громад через впровадження лісових і суміжних ініціатив.  

 

«Моніторинг лісів від незаконних рубок» – один з основних проєктів у цьому напрямку, який підтримується Міжнародним відділом Лісової служби США. Для того, щоб детальніше продемонструвати успіхи та досягнення, яких вдалося напрацювати впродовж серпня 2020 - вересня 2021, ми оприлюднюємо звіт ГО «ЛІіС» про результати роботи у проєкті «Моніторинг лісів від незаконних рубок».


У звіті підсумовані дані, представлений алгоритм роботи та чітко відображена інформація про діяльність ГО «ЛІіС», яка полягає у наступному:


  • співпраця з молоддю для збільшення біорізноманіття у містах;
  • здійснення наземного моніторингу за змінами лісового покриву для боротьби з незаконною вирубкою лісів;
  • розвиток незалежної моніторингової системи оповіщення про зникнення лісового покриву;
  • підтримка інституційного розвитку громадських організацій екологічного спрямування в Україні;
  • співпраця з державними структурами та надання рекомендацій щодо змін в законодавстві;
  • збільшення біорізноманіття в лісах із залученням свідомих лісників;
  • надання експертної підтримки правоохоронцям у розслідуваннях щодо незаконних вирубок.


За рік реалізації проєкту нашими експертами здійснено 25 польових досліджень у Київській, Житомирській, Чернігівській, Франківській, Львівській, Закарпатській, Вінницькій та Черкаській областях. Загалом було обстежено 1014 га лісу на 61 ділянці, із яких 173 га - це лісосіки. Під час обстежень загалом виявлено 15 випадків із ознаками незаконних рубок та інших лісопорушень про які було повідомлено Державну екологічну інспекцію України. 


Крім цього, ми розвиваємо наші сторінки та збільшуємо кількість користувачів у соцмережах і на веб-сайті, а також співпрацюємо з засобами масової інформації з метою залучення суспільства до вирішення кліматичних проблем. 


Для підвищення ефективності роботи організації були підписані меморандуми про співпрацю з Радою національної безпеки та оборони України, Інститутом космічних досліджень НАН та ДКА України, Національним Лісотехнічним Університетом України, громадськими організаціями, установами природоохоронного фонду та іншими у тому числі міжнародними організаціями.


Ознайомитися зі звітом можна за посиланням: 

https://forestcom.org.ua/storage/app/uploads/public/617/d82/4ec/617d824ec5885007503970.pdf


Якщо ви бажаєте першими отримувати новини про роботу команди, дізнаватися більше про лісову галузь, ознайомлюватись з актуальними новинами та звітами з фаховим поглядом та тримати з нами постійний зв'язок, підписуйтесь на наші сторінки у соцмережах:  


Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.