Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Прості поради "Як ви можете допомогти у збереженні лісів"

Прості поради "Як ви можете допомогти у збереженні лісів"

Дата :

Категорія :

Автор :

13.12.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Ліс — це один із найбільших скарбів нашої планети, адже він є не тільки чудовим місцем для прогулянок та домівкою для багатьох звірів і птахів, а й справжніми легенями Землі. Не варто забувати, що оберігання лісів — наш спільний обов‘язок.


Ми ділимося з вами простими порадами, завдяки яким кожен може долучитися до збереження лісу:


  • зменшіть споживання паперу настільки, наскільки це можливо: обирайте електронний документообіг, відмовтеся від друкованих чеків та квитків, замініть паперові рушники на тканинні, надавайте перевагу електронним журналам та книгами, використовуйте чашки замість паперових одноразових горнят, забудьте про паперові щоденники та записники — спробуйте записувати нотатки у цифровому форматі. 
  • почніть свідомо використовувати папір та деревину: обирайте сертифікований папір та деревину, опісля — здавайте його на переробку, надавайте перевагу туалетному паперу із переробленої сировини замість целюлози.

Візьміть за звичку віддавати або ж обмінювати старі меблі та прочитані книги, а також спробуйте повторно використовувати паперове  подарункове пакування. 
Не забувайте про правила поведінки в лісі: відпочивайте у спеціально облаштованих місцях для кемпінгу та користуйтеся екостежками. Зберігайте тишу в лісі – не вмикайте голосно музику і не шуміть, не залишайте після себе сміття та багаття. Оберігайте лісові рослини: не ламайте гілки дерев та кущів, не зривайте квіти. Піклуйтеся про мешканців лісу — не тривожте їх, а також не беріть в руки яйця птахів, пташенят та звірят, адже це — стрес для малюків та їхніх батьків-звірів, який може призвести до їх загибелі. А також, спробуйте себе у ролі еко-волонтера: відкривайте для себе нові цікаві, недоступні для інших, місця, знайомтесь з цікавими особистостями, беріть участь в програмах по збереженню та вивченню біорізноманіття разом із фахівцями.


Не забувайте: піклуватися про ліс — наш обов‘язок. Давайте берегти ліс разом!