Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Природоохоронне волонтерство в НПП «Північне Поділля»: які пам'ятки є у нацпарку

Природоохоронне волонтерство в НПП «Північне Поділля»: які пам'ятки є у нацпарку

Дата :

Категорія :

Автор :

15.07.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

14 липня команда ГО «ЛІіС» здійснила волонтерський виїзд до національного природного парку «Північне Поділля» неподалік від села Підгірці Золочівського району. Він знаходиться на дні стародавнього Сарматського моря Саме тут беруть початок потічки, які наповнюють ріки Західний Буг та Стир, а також головний європейський вододіл. 


Територія парку потребує постійного догляду: оновлення маркування маршрутів, укріплення небезпечних стежок та прибирання завалів з палих дерев. Цим ми і займались під час походу екскурсійним маршрутом «Триніг» під проводом начальника відділу рекреації Михайла Шишки. 

На ньому побачили чимало неймовірних історичних місць. Тут і викопи під тилові позиції Вермахту, по який видно логістичну стратегію, і скелі, які залишилися від карбонатних пісковиків зі дна Сарматського моря.

За часів Австро-Угорщини тут була каменярня, а у 1923 році молодий польський каменяр намагався видобути каміння зі скелі і загинув, придавлений великим каменем. Тут йому встановили меморіальну дошку, на якій польською мовою написано, що юнаку було 20 років. За легендою, його тіло так не змогли забрати з-під каменя.
Трохи далі є інше поховання - язичницьке. У 2016 році тут знайшли рештки тіл датовані 10 століттям. Вони знаходились у зарослій мохом печері. Сюди легко може вміститися до 6 людей.


Загалом територія парку займає близько 15,5 гектарів. Найвищими горами на території парку є г. Вапнярка (460,8 м) і г. Високий Камінь (440,4 м). Флора парку налічує майже 1660 видів.

 


Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.