ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ «Taiwan stands with Ukraine: допомога Україні у часі війни»

Категорія: Прес-релізи
|
Дата: 01.06.23
ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЯ «Taiwan stands with Ukraine: допомога Україні у часі війни»

1 червня 2023 року у Львові відбулася пресконференція на тему: «Taiwan stands with Ukraine: допомога Україні у часі війни», яку організувала ГО «Лісові ініціативи та суспільство» задля інформування громадськості про вражаючу допомогу, надану Україні від народу Тайваню у часі війни, та окреслення майбутніх перспектив співпраці з Тайванем. 


Учасниками заходу, зокрема, стали директор представництва Тайбею в Республіці Польща Боб Чен та очільники українських громадських організації, а також представники благодійної організації «Польський центр міжнародної допомоги (PCPM)» та українські волонтери. 


Нагадаємо, що на початку 2023 року Міністерство закордонних справ Республіки Китай (Тайвань) надало Україні понад 100 тонн гуманітарної допомоги. Це стало можливим завдяки зусиллям очільниці «Мережі захисту національних інтересів «АНТС», співзасновниці ICUV – Міжнародного центру української перемоги - Ганни Гопко, яка восени минулого року з адвокаційним візитом відвідала Тайвань. 


Модератор зустрічі, засновник ГО «Лісові ініціативи та суспільство (ForestCom)» Дмитро Карабчук поділився результатами доставлення гуманітарної допомоги в межах України завдяки команді ГО «Лісові ініціативи і суспільство», продемонстрував відеосюжет про доставку та розподіл допомоги, зауваживши:

«Підтримку отримали понад 85 місцевих громад, які були в окупації або постраждали від обстрілів та які прийняли ВПО, у понад 14 областях України завдяки десяткам інших українських НУО, місцевих адміністрацій та сотням окремих волонтерів». 


За словами Амбасадора Боба Чена, директора представництва Тайбею в Польщі, 

«український народ надихає, адже Тайвань впродовж багатьох років також стикався із загрозами авторитарних експансіоністських амбіцій. Ваша хоробрість і згуртованість у боротьбі з агресорами гідні найвищого захоплення». 

Амбасадор висловив переконаність, що український народ бореться не лише за власний суверенітет і територіальну цілісність, але й за заснований на правилах міжнародний порядок і спільні цінності свободи, демократії та прав людини. До слова, 14 листопада минулого року Боб Чен відвідав Львів, аби бути присутнім на похороні тайванського солдата-добровольця Джонатана Ценга, який, за словами дипломата, є прикладом підтримки України тайванським народом.

Зауважимо, що Тайвань виділив понад 41 мільйон доларів США та 700 тонн допомоги та медичних товарів для надання допомоги українцям через двосторонні та багатосторонні канали. Також Міністерство закордонних справ Тайваню виділило бюджет для допомоги Україні в проєктах реконструкції та відновлення, включаючи лікарні, школи, церкви та інфраструктуру тощо. 


Ганна Гопко, голова правління Мережі захисту національних інтересів «АНТС», наголосила:

«доля світу формується на полі бою України. Українська перемога - це загальна глобальна перемога і чіткий посил для авторитарних режимів». 

Політикиня звернула увагу, що Україні варто посилювати співпрацю з Тайванем, який, як азійський оплот західної цивілізації, може дати Україні надсучасні технології та ресурси для відновлення, відбудови, а також співпрацю у рамках демократичних реформ.


Джоана Яхатсі, керівниця проєктів у «Польському центрі міжнародної допомоги (PCPM)», розповіла про величезну роботу та підтримку, яку здійснює її організація задля допомоги Україні з 2014 року. А це, зокрема, допомога  українським студентам у продовженні отримання освіти на території Польщі. Це допомога з евакуацією для недієздатних людей та співпраця задля відновлення інфраструктури (енергетичної системи у Херсоні та Миколаєві). Це створення робочих місць у східній частині України, також фінансова підтримка людям України та багато інших ініціатив.


Василь Сегін, виконавчий директор Мережі захисту національних інтересів «АНТС», розповів про фінансову підтримку від Тайваню задля подолання енергетичної кризи (постачання портативних зарядних станцій до лікарень Херсону), а також задля відновлення належного водопостачання на Миколаївщині, який перебував в окупації. Подякував за допомогу із транспортом та технікою від тайванських виробників для налагодження дистанційної освіти. Зауважив особливе зближення між народами та висловив сподівання на розвиток подальших ініціатив, адже 

«крім гуманітарної допомоги та задоволення кризових потреб, потрібно відновлювати економіку. І тут інновації та майбутнє партнерство може дати чудовий результат. Від допомоги ми можемо перейти до ефективної win-win співпраці між нашими країнами».


Дмитро Шеренговський, експерт із міжнародних питань, проректор з академічних питань та інтернаціоналізації УКУ, розповів про освітні ініціативи, про співпрацю між УКУ та Тайванським університетом, який створив пакет різних стипендій для українських університетів, що включає навіть здобуття дипломів. Поділився рефлексіями студента УКУ, який зараз перебуває на річному навчанні у Тайвані, про надзвичайну близькість у взаєморозумінні між народами та у цінностях між українцями та тайванцями. 


Петро Шот, координатор доставки гуманітарної допомоги в деокуповані території, поділився вражаючими історії про людей, які роблять надважливу у сьогоденні роботу - доставляють допомогу тим, хто цього так потребує.


Вдячність тайванському народу висловили волонтери Наталія Дребот, волонтерка зі м. Снігурівки (Миколаївська обл.), Артур Любарець, волонтер з м.Оріхів (Запорізька обл.), Світлана Давидова з м. Путивль (Сумська обл.).


ЗАПИС ПРЕСКОНФЕРЕНЦІЇ: https://youtu.be/0SH_zCuh3NY

ВІДЕОРОЛИК ПРО ГУМАНІТАРНУ ДОПОМОГУ: https://youtu.be/bemafgUXjcg