Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Позиція ГО “ЛІіС” щодо передачі повноважень щодо лісів

Позиція ГО “ЛІіС” щодо передачі повноважень щодо лісів

Дата :

Категорія :

Автор :

25.01.21

Заяви

Лісові ініціативи і cуспільство

Поряд із іншими екологічно орієнтованими громадськими організаціями і окремими представниками державної влади наша організація також стурбована можливою передачею повноважень щодо лісів від Міндовкілля до сфери управління Міністерства аграрної політики. Свою позицію аргументуємо двома основними чинниками.


Перший - загальнополітичний - у розвинених країна світу ліс все більше і більше розглядається як засіб пом'якшення негативних наслідків від змін клімату, а його суто експлуатаційна роль давно відійшла на другий план і розглядається лише через призму ощадливого (сталого) лісокористування і тільки окремих лісових територій (<⅔).


Другий - адміністративно-операціійний - передача повноважень щодо лісів іншій інституції означатиме необхідність формування нового органу (нової команди), які повинні будуть заново вивчати та ознайомлюватися із державною політикою щодо лісів, яка успішно і грунтовно розпочала формуватись у Міндовкілля.


Крім того звертаємо увагу на негативний історичний досвід під час перебування у 2012-2019 Держлісагентства у підпорядкуванні Мінагрополітики. Держлісагентство неодноразово засуджувало співпрацю, яка склалася із цим відомством. Оскільки у Мінагро відділ із аж однієї людини (без відповідної фахової освіти) займалися питаннями лісового господарства. Такий підхід блокував будь який розвиток цього напрямку роботи у відомстві або робив його вкрай неефективним. А легендарна відсутність виділення фінансування на апріорі неприбуткове лісове господарство півдня і сходу призвело до катастрофічних наслідків пов’язаних із відтоком кадрів і погіршенням менеджменту та лісовою охороною (у тому числі від пожеж).


Хочемо наголосити, що ліс у свідомості українців завжди відігравав більше екологічне значення, ніж експлуатаційне у зв'язку із густою населеністю. Таке сприйняття відображено у Лісовому Кодексі та інших законодавчих актах. Однак прихильники підвищення ролі експлуатації лісу все ж таки хочуть схилити уряд до передачі лісів до Мінагрополітики тим самим підкреслюючи його сировинну роль більше ніж екологічну. Такі дії є неприпустимими у часи зміни клімату та високого рівня незаконних та сумнівно законних санітарних рубок в українських лісах. 


Передача повноважень щодо лісів, означатиме згортання всіх позитивних процесів, які розпочалися в Міндовкілля і є кроком назад у захисті природи та ставить під загрозу розпочатий рух у напрямку наведення ладу у лісовій галузі всієї країни. Тому ми вимагаємо залишити у підпорядкуванні Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів функції формування та реалізації політики щодо охорони, використання та відтворення лісових ресурсів.

Рекомендовано

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ Новини 29.11.2022

Стартував тренінг для служби охорони ПЗФ

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді Новини 29.11.2022

Гуманітарна допомога для ВПО у Золочівській громаді

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Оприлюднення запланованих лісогосподарських заходів засобами електронних карт”

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт” Події 28.11.2022

Вебінар “Планування лісогосподарських заходів за допомогою електронних карт”