Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Наша позиція щодо змін до законодавства cтосовно поняття «незаконна рубка»

Наша позиція щодо змін до законодавства cтосовно поняття «незаконна рубка»

Дата :

Категорія :

Автор :

06.07.22

Прес-релізи

Лісові ініціативи і cуспільство

На основі багаторічного досвіду в галузі лісового господарства та з метою покращення правового механізму охорони лісів від незаконних вирубок і наближення законодавства України до стандартів Європейського Союзу, ГО «Лісові ініціативи і суспільство» пропонує внести зміни до ст. 246 Кримінального кодексу України, зокрема, 

1. Внести поняття «незаконна порубка» і «незаконно добута деревина» у законодавство у наступній редакції:

«Незаконна порубка дерев і чагарників – це вирубка дерев і чагарників вчинена: без відповідного дозволу; за дозволом, виданим із порушенням чинного законодавства; до початку чи після закінчення встановлених у дозволі строків; не на призначених ділянках чи понад установлену кількість; не тих порід дерев, не тих розмірів дерев, не тієї категорії технічної придатності, які зазначені в дозволі; порід і окремих дерев, вирубку яких заборонено.»

«Незаконно добута деревина – деревина, що отримана внаслідок незаконних рубок (порубки), а також деревина, яка не була облікована лісокористувачами у встановленому порядку, або не має відповідних документів, що підтверджують законність її заготівлі, придбання чи транспортування.»

2. Ввести додаткову кримінальну відповідальність за: 

- вчинення самовільної рубки групою осіб за попередньою змовою;

- дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано два рази адміністративному стягненню за одне з наступних порушень: 

- незаконна порубка і пошкодження дерев або чагарників; 

- перевезення, зберігання незаконно зрубаних дерев (спійманий втретє);

- дії, що заподіяли істотну шкоду.


З метою посилення охорони лісів,  збереження лісових ресурсів і   підвищення  ефективності  їх  використання внести зміни до Постанови Кабінету Міністрів від 23.07.2008 р. №665 “Про затвердження такси для обчислення розміру шкоди,  заподіяної лісу”- 


3. Підвищити величину розміру відшкодування збитків.


4. Ввести додатковий коефіцієнт для визначення розміру відшкодування збитків, завданих вирубкою цінних з економічної точки зору порід дерев. Розраховувати коефіцієнт залежно від породи, об’єму і ринкової вартості деревини. Оскільки вартість деревини порід, які чорні лісоруби вирубують часто не компенсується узаконеними розрахунками, а потрібно щоб компенсація була вищою у рази за ринкову вартість деревини.



Сподіваємось на плідну співпрацю з представниками лісового сектору та органами державної влади для реалізації викладених вище пропозицій та посилення участі громадськості в процесах управління лісами.