Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


“Операція сойка” або як ми засіювали Українські Карпати

“Операція сойка” або як ми засіювали Українські Карпати

Дата :

Категорія :

Автор :

22.03.23

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

З нагоди Всесвітнього дня лісів, яке відзначають 21 березня, ми командою ГО “Лісові ініціативи і суспільство” згуртували волонтерів з усієї України, студентів, школярів та місцевих мешканців, щоб разом з Національним парком “Гуцульщина” засіяти українські ліси новими деревами. Таким чином, долучитися до відновлення лісу.  Нашу ініціативу ми назвали “Операція сойка” невипадково, адже цей лісовий птах ховає жолуді у ямках, щоб поживитися пізніше і так працює як маленький садівник лісу. Цю роль взяли на себе і ми.

“Я залюбки "побувала сойкою", бо на власні очі побачила різницю між лісом, де ростуть місцеві дуби і збережена екосистема, та дубом американським, під яким не було жодної травинки через грубий шар листя. Тому, сіючи жолуді місцевого дуба, відчувала, яку потрібну справу затіяла ваша громадська організація разом із НПП "Гуцульщина". Я була рада познайомитися зі співробітниками парку і поспілкуватися з колишнім директором біосферного заповідника "Асканія-Нова", який нині працює в НПП "Гуцульщина". Ще мені сподобалося, що програму розширили прогулянкою до галявини із первоцвітами. Дуже вдячна Тарасу, що ми також подивилися Косів і побували на водоспадах у Шешорах. Це було amazing” – Анастасія Сєрікова, учасниця акції "Операція сойка".


Учасники, яких зібралося чимало, отримали мішечок з жолудями дуба місцевого і усі разом висіяли їх на місці немісцевого дуба червоного.

Найбільшою несподіванкою було познайомитись з людиною-легендою в колах природоохоронців – колишнім багаторічним директором біосферного заповідника Асканія Нова. В час коли заповідник в окупації, пан Віктор Гавриленко працює тут науковцем в Національному природному парку “Гуцульщина” та  ділиться своїм багатим досвідом з колегами. Розповіді, історії та мрії про рідний заповідник не покидають його в продовж усього дня, не залежно від того чи він сіє жолуді, чи фотографує пару хижих птахів, чи милується галявиною вкритою білоцвітником весняним.


Дякуємо всім учасникам, природоохоронцям Національного природного парку “Гуцульщина” та нашій команді за стійку позицію та допомогу в відновленні українських лісів. Лише спільно можемо зберегти їх для прийдешніх поколінь.