Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


НПП “Верховинський”: шлях до розвитку

НПП “Верховинський”: шлях до розвитку

Дата :

Категорія :

Автор :

24.11.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Потенціал Верховинського національного природного парку є надзвичайно високим, адже він є одним із найвіддаленіших та найцікавіших в Україні. Край, багатий на природні та культурні скарби, є цікавим як для туристів, так і для дослідників природи та науковців. З метою покращення умов та можливостей відвідування території, парк постійно працює над збільшенням та покращенням охорони дикої природи та розвитком його інфраструктури.Власне будівництво є одним із основних напрямів розвитку інфраструктури. Від початку діяльності Парку було встановлено охоронні і межові знаки, а також збудовано тимчасові приміщення на віддалених територіях природоохоронних науково-дослідних відділень для службового використання та відпочинку працівників, які використовують їх як відомче житло протягом двох тижневої вахти власне через значну віддаленість території від населених пунктів. Разом з тим, за підтримки Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та проєкту «Підтримка природно-заповідних територій в Україні» до завершення підходить реконструкція спеціальної адміністрації Парку, що, в свою чергу, покращить умови для науково-дослідницької, природоохоронної, еколого-освітньої та рекреаційної діяльності працівників Парку. 


Проте, сьогодні досягти усіх запланованих результатів не так просто. Зокрема, Міндовкілля вже виділило більше десяти мільйонів гривень для будівництва еколого-освітнього візит–центру НПП «Верховинський» в селі Верхній Ясенів, присілок Печіще Верховинського району Івано-Франківської області, що становить близько однієї третини запланованих коштів. Наразі підготовлено місце для створення основи будівлі, створено масивну підпірну стінку, виконано дороговартісні роботи із забезпечення зовнішнім електропостачанням майбутньої будівлі, здійснено інші основні підготовчі роботи. Однак на цьому фінансування припинилось у зв’язку з проблемами юридичного характеру, які виникли під час планування місця розташування майбутнього еколого-освітнього візит–центру. Попри це експозиція про діяльність парку вже розроблена та успішно функціонує, хоча поки що - в орендованому приміщенні туристичного візит центру Верховинщини у селі Ільці.


Станом на сьогодні юридичні проблеми вирішені, але фінансування будівництва не продовжено у зв’язку із тим, що розрахована вартість будівництва заявлена у кошторисній документації застаріла через інфляційні процеси, а кошти на її оновлення - були відсутніми.Однак, на прохання адміністрації Парку, для того, щоб не зупиняти добру справу, ГО «ЛІіС» змогла дійти консенсусу у переговорах з міжнародною природоохоронною громадською організацією “Global Conservation”, за результатами яких було профінансовано коригування проєктно-кошторисної документації у розмірі 10 тисяч доларів. Сподіваємось, це дасть можливість Міністерству запланувати відповідні кошти та у наступному році продовжити і завершити будівництво еколого-освітнього візит–центру НПП «Верховинський» у рамках бюджетної програми "Здійснення природоохоронних заходів", а орендоване у місцевої громади приміщення передати для створення туристично-орієнтованих експозицій культурного напрямку. 


Сподіваємося, усі задуми будуть реалізованими та відкриють більше можливостей для науково-дослідницьких робіт Парку та сталого розвитку природно орієнтованого туризму Гуцульського краю.


Більше про проєкт тут

Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.