Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Моніторинг публічності лісокористувачів станом на 01.12.2021р.

Моніторинг публічності лісокористувачів станом на 01.12.2021р.

Дата :

Категорія :

Автор :

24.02.22

Фахові публікації

Admin

ГО ЛІіС було проведено моніторинг публічності діяльності лісокористувачів України (на підставі публічних запитів)  станом на грудень 2021р.

Під час дослідження виявлено ряд проблем пов’язаних з прозорістю та відкритістю даних про діяльність лісокористувачів, які на нашу думку необхідно вирішувати на рівні центрального органу виконавчої влади з питань реалізації державної політики у сфері лісового та мисливського господарства, а саме:

  • відсутня публічна база даних з актуальною інформацією про власників та площі лісокористувачів; 

  • значна кількість лісокористувачів не мають веб-сайтів і не дотримуються вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”, що свідчить про неналежну прозорість і публічність діяльності лісокористувачів, без належного опублікування наборів законодавчо передбачених відкритих даних у публічному доступі - більшість становлять комунальні лісгоспи та приватні лісокористувачі/лісовласники;  

  • в зв’язку з децентралізацією виявлено неповну інформацію про засновників та діяльність комунальних лісогосподарських підприємств, що порушує вимоги п. 8 ст. 78 Господарського Кодексу України) та відсутність контролю за діяльністю засновників(органів  місцевого самоврядування) стосовно лісокористування;

  • потребує додаткового вивчення діяльність ПЗФ установ (лісокористувачів)  щодо уточнення площ лісового фонду (в т.ч. згідно правоустановчих документів на лісові ділянки, які оформлені у користування);

  • відсутня у публічному доступі інформація про діяльність приватних власників лісів;

  • відсутній моніторинг і контроль за діяльністю приватних лісокористувачів.

Ознайомитись можна тут

https://drive.google.com/file/d/12ubmM2Cv5UR2rs2G4gQPKiLiD1ByCC8R/view?usp=sharing

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.