Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Моніторинг лісу на території Івано-Франківської області

Моніторинг лісу на території Івано-Франківської області

Дата :

Категорія :

Автор :

04.11.20

Відео

Лісові ініціативи і cуспільство

Волонтери та експерти ГО “ЛІіС” обстежили ділянку з вирубкою, яку виявили під час дистанційного моніторингу змін лісового покриву. Ділянка знаходиться в Івано-Франківській області, за наданими координатами було виявлено прохідну рубку. Обстежено умови дотримання природоохоронного законодавства та відповідності ведення лісового господарства.


На ділянці прохідна рубка відмежована, встановлені діляночці стовпи, прокладено 2 трелювальні волоки. Однак хворі, сухі та другорядні породи дерев у рубку не відведені. Відсутні клейма зрубаних дерев на відведених трелювальних волоках, що не відповідає правилам поліпшення якісного складу лісів.  На відмежований ділянці зрубано ялини пні мають клейма, проте є фото, які вказують на те, що клейма були поставлені після вирубки, вже на пні. Станом на 21 жовтня ділянка не зареєстрована на сайті ліац. Експерти ГО “ЛІіС” надіслали інформаційні запити на доступ до публічної інформації до підприємства.


Згідно з отриманими документами рубка планова, проте є ряд невідповідностей, які вказують на порушення ведення лісового господарства. Продовжуємо досліджувати ситуацію.


Роботи виконуються у рамках реалізації проекту «Моніторинг лісу» за підтримки відділу міжнародних програм Лісової служби США.Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.