Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Моніторинг ділянок з підозрою на вирубки

Моніторинг ділянок з підозрою на вирубки

Дата :

Категорія :

Автор :

18.10.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Експерти Громадської організації "Лісові ініціативи і суспільство" обстежили дві ділянки про які повідомили місцеві активісти з підозрою на те, що там відбуваються незаконні вирубки.
Йдеться про ділянки на території Закарпатської області поблизу Ужгорода. В ході обстеження виявлено, що на одній із ділянок проведена вибіркова санітарна рубка: на пеньках видні сліди пошкодження дерев, є клейма майстра лісу. Чітко проглядається межа лісосіки, яка вимальована по межових деревах червоною фарбою. Інформація про ділянку є у відкритому реєстрі лісорубних квитків ЛІАЦ. Крім того, на ділянці було виявлено сміття від паливно-мастильних тар та відсутні діляночні стовпчики.


На іншій ділянці розпочалась вибіркова санітарна рубка, під час її обстеження там якраз працювала бригада, працівники були одягнені у розпізнавальні жилетки червоного кольору. Наші експерти також виявили призначені у рубку дерева з очевидними ознаками пошкодження, які відмічені клемами майстра лісу. На деревах були затіски з категоріями технічної придатності, також відмічено межу лісосіки. Інформація про ділянку є у відкритому реєстрі лісорубних квитків ЛІАЦ. Однак, на зазначеній ділянці не було діляночних стовпчиків, попереджувального знаку, що відбувається валка лісу, а також бригада працювала без касок, що є грубим порушенням законодавства про охорону працівників від нещасних випадків на виробництві.


За результатами обстеження експерти Громадської організації "Лісові ініціативи і суспільство" надіслали рекомендаційні листи у відповідальні структури аби вони усунули виявлені недоліки.
Дякуємо громадськості за проявлену активність!
Також хочемо нагадати короткі ознаки легальної рубки. 


Насамперед для легальної вирубки потрібні документи, а саме: ділянка має бути у плані рубок на сайті лісокористувача, повинен бути зареєстрований лісорубний квиток. Якщо лісорубного квитка немає у державних відкритих базах даних (у реєстрі Держлісагентства або на сайті ЛІАЦ), то це тривожний сигнал і потребує додаткового звернення до лісокористувача. 


Документів не достатньо аби ідентифікувати вирубку як незаконну, варто перевірити ознаки законності коли ви знаходитесь безпосередньо в лісі: 
🌲 рубка тільки планується:
✔️ Є діляночні стовпи
✔️ Є межові дерева
✔️ Є клеймо на всіх деревах, що мають рубатися (інколи клеймо і номер – якщо це санітарні рубки), зверніть увагу клеймо не ставиться якщо це суцільна рубка
✔️ Є маркування дерев (позначені категорії технічної придатності)
🌲 рубка вже відбувається:
✔️Є забороняючий знак з написом “Звалювання лісу! Проїзд і прохід заборонені!”
✔️ Бригада лісорубів одягнена в каски і розпізнавальні жилетки
🌲рубка вже завершена:
✔️ Штабелі деревини, або окремі колоди мають бирки
✔️ На кореневій лапі кожного пенька є клеймо або сліди наявності клейма (тільки при вибірковій вирубці дерев)

Якщо якась із вище наведених ознак відсутня рекомендуємо звернутися до:
☎️ Постійного лісокористувача (лісгосп або інше підприємство / установа);
☎️ Органу управління лісового господарства (обласні управління лісового і мисливського господарства);
☎️ Державної екологічної інспекції;
☎️ Національної поліції (насамперед, якщо ви підозрюєте у незаконних рубках саме працівників лісокористувача);
☎️ Прокуратури

Обов'язково повідомляйте публічно про виявлені факти.
Також можете звернутись за консультацією про виявлену вами незаконну рубку опублікувавши інформацію про неї у групі Моніторинг лісу, або не публічно на нашу електронну пошту і ми допоможемо фахово розібратись у ситуації та докладемо всіх зусиль щоб ви могли захистити ліс.


Роботи виконуються у рамках реалізації проекту «Моніторинг лісу» за сприяння Міжнародного відділу Лісової служби США.

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.