Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Майстер-клас зі слідопитства для дітей ВПО та військових

Майстер-клас зі слідопитства для дітей ВПО та військових

Дата :

Категорія :

Автор :

07.04.23

Новини

Admin

Екопросвіта - один із напрямків діяльності ГО “ЛІіС”. Дуже важливих напрямків, особливо якщо стосується дітей. Особливо якщо ці діти вимушені були залишити рідні місця через війну, почасти - втратили все, а відтак намагаються впоратися з наслідками.

Ось чому ми пишаємося здобутками благодійного фонду “Kids of Ukraine”, завдяки яким створено унікальний простір - Благодійний табір «СвіТИ» для підлітків - задля забезпечення підтримки їхнього психічного здоров'я, необхідної для подолання травм та відновлення. 

Експерт нашої організації, Володимир Яроцький, ментор, біолог, слідопит і природоохоронець, лідер клубу «Слідопити», провів низку майстер-класів із слідопитства (вивчення поведінки тварин за слідами) для підопічних клубу «СвіТИ».

Діти дізналися про значення біологічного різноманіття, важливість його вивчення та збереження. Зліпки слідів, фото та відео з фотопасток тварин тих регіонів, з яких приїхали діти, викликали особливий інтерес. Спільно роздумували, чи відрізняється  життя видри з Сіверського Дінця та видри з Дністра, а борсуків з Сіверодонецького та Золочівського лісів? Розмовляли також про білу та чорну стежку; про те, як бобри використовують силу Архімеду, а куниця - зменшує силу тиску на сніг; як розрізняти сліди тварин та визволяти їх з капканів. А ще -  як в екстремальних умовах розпалити вогнище без сірників та багато іншого, не менш корисного та пізнавального. 

Володимир Яроцький зауважує: “Природа - це той простір, який надає безперервність буття, відновлення та зцілення. Навіть просте спостереження може бути потужним інструментом для збереження внутрішнього та зовнішнього світів. 

Наші діти надзвичайно допитливі, цікаві та творчі, проте прикро було з'ясувати у процесі занять, що хлопці та дівчата не знають про біорізноманіття та проблему його скорочення. І це, я переконаний, дуже велика прогалина, адже проблема екологічної кризи є набагато гострішою, ніж економічна криза. Це питання безпеки, добробуту та можливості існування людини у світі”.

Теоретичне заняття для підлітків з природотерапії та екопросвіти пройшло успішно. З першими теплими промінцями весняного сонечка діти зможуть продовжити свою мандрівку в захопливий світ природи уже завдяки практичним заняття - під час подорожі до заповідника.