Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


Ліси більше, ніж просто дерева

Ліси більше, ніж просто дерева

Дата :

Категорія :

Автор :

09.11.20

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Ліси покривають майже третину всієї суші на Землі, забезпечуючи життя незліченної кількості видів, включаючи наш власний. Щороку люди очищають від природних лісів мільйони акрів, цим самим загрожують зникненню деяких  найцінніших екосистем. 


У надії пролити більше світла на те, що ліси роблять для нас, і чому ми не можемо дозволити собі їх втратити, ось 21 причина, чому вони важливі:


🌲 Ліси допомагають нам дихати. За оцінками, одне зріле, листяне дерево забезпечує денну норму кисню для принаймні 2 і максимум 10 людей.
🌳 Ліси більше, ніж просто дерева - майже половина відомих видів Землі живе в лісах.
🌲 В лісах теж живуть люди. Близько 300 мільйонів людей проживають у лісах по всьому світу, в тому числі, 60 мільйонів корінних жителів, виживання яких майже повністю залежить від лісу.
🌳Ліси охоложують нас. Наприклад, міські дерева допомагають будівлям залишатися прохолодними, зменшуючи потребу в електричних вентиляторах або кондиціонерах.
🌲 Ліси запобігають змінам клімату.  Це зумовлюється тим, що ліси поглинають вуглекислий газ із атмосфери та зменшують ризик парникового ефекту.
🌳 Ліси роблять дощ. Великі ліси можуть впливати на регіональний характер погоди і навіть створювати власний мікроклімат.
🌲 Ліси борються з повенями. Корені й крони дерев утримують та поглинають воду під час дощів або танення снігу. Після цього повільно вивільняють її – в результаті річки не переповнюються за короткий час.
🌳 Ліси "платять наперед". Окрім запобігання паводкам, ліси поглинають поверхневі води (в яких багато токсичних речовин і хімікатів - від добрив для газону до пестицидів), таким чином захищають екосистеми нижче за течією.
🌲 Ліси поповнюють водоносні горизонти. Вони не можуть поглинути всю вологу, вода, яка проходить через коріння стікає у водоносні горизонти, поповнюючи запаси підземних вод.
🌳Ліси блокують вітер.  Вони захищають чутливі до вітру культури, окрім цього захист від вітрумедоносних рослин полегшує бджолам запилення.
🌲 Ліси тримають ґрунт на своєму місці. Коренева мережа лісу стабілізує величезну кількість ґрунту, запобігає ерозії вітром або водою.
🌳 Ліси очищують забруднений грунт. На додаток до утримання ґрунту на місці, ліси можуть також використовувати фіторемедіацію для очищення ґрунту від деяких забруднюючих речовин.
🌲 Ліси очищують брудне повітря. Дерева поглинають велику кількість забруднюючих речовин, що потрапляють у повітря, включаючи оксид вуглецю, діоксид сірки та діоксид азоту. За оцінками, тільки в США міські дерева рятують 850 життів на рік.
🌳Ліси заглушують шумове забруднення. Ефект глушника значною мірою обумовлений шелестом листя - плюс інші лісові шуми, як пташині пісні, що робить дерева популярним природним шумозахистом.
🌲 Ліси нас годують. Дерева дають не лише горіхи, насіння та сік. В лісі ростуть поживні гриби та ягоди.
🌳 Ліси зцілюють нас.  Прогулянки лісом можуть принести користь для здоров'я, включаючи зняття стресу, зниження артеріального тиску та посилення імунної системи. Значна частина лікарських рослин росте в лісах.
🌲 Ліси дають ресурси для виготовлення речей. З деревини виготовлють багато речей починаючи з паперу та меблів, закінчуючи будинками та одягом.
🌳 Ліси створюють робочі місця. За даними ООН, понад 1,6 мільярда людей повністю покладаються на ліси як джерело для існування, а 10 мільйонів безпосередньо зайняті в управлінні або охороні лісів.
🌲 Ліси стоврюють велич. Природна краса може бути найочевиднішою і найменш відчутною перевагою, яку пропонує ліс
🌳 Ліси допомагають нам досліджувати та розслаблятися. Нас тягне нас до лісу та інших природних пейзажів, вони заохочують досліджувати, блукати чи просто розслаблятись. Ліси дають відчуття таємниці та дива, розуміння що тут десятки, сотні років тому блукали наші далекі предки.
🌲 Ліси є основою своїх громад. Насправді ліси все пов’язують - і ми часто не цінуємо їх, поки вони не зникнуть. Вони впродовж століть царювали як найуспішніше середовище для життя . Чим більше ми насолоджуємось, розуміємо і оберігаємо ліси, тим менша ймовірність згодом сумувати за ними.

Давай берегти ліс разом!
Джерело. Фото і адаптація тексту ГО "ЛІіС".

Рекомендовано

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.

Готуємося до Різдва разом Новини 13.12.2021

Готуємося до Різдва разом

11 грудня в суботу у Львові ГО “ЛІіС” провела черговий волонтерських захід “Готуємося до Різдва: вчимося виготовляти вироби з екоматеріалів”.