Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується
Міжнародними програмами Лісової служби США


Комунальні лісогосподарські підприємства зобов’язані надавати відповіді на запити про інформацію

Комунальні лісогосподарські підприємства зобов’язані надавати відповіді на запити про інформацію

Дата :

Категорія :

Автор :

16.08.21

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

ГО “ЛІіС” звернулась до КП «Чернігівоблагроліс» із запитом на інформацію про наявність і облік незаконних рубок в підпорядкованих підприємствах у 2019-2020 роках. Проте із 18 підпорядкованих дочірніх підприємств КП «Чернігівагроліс» лише 4 підприємства дали відповіді (ДП "БАХМАЧРАЙАГРОЛІСНИЦТВО", ДП "НОСІВКАРАЙАГРОЛІСНИЦТВО", ДП "ІЧНЯРАЙАГРОЛІСНИЦТВО", ДП "СНОВСЬКРАЙАГРОЛІСГОСП").


“Підприємства не надали відповіді на запити на публічну інформацію з питань, що стосуються сфери довкілля і є суспільно важливими, цим самим порушено право громадськості на інформацію про діяльність комунальних підприємств, що гарантується Законом України «Про доступ до  публічної інформації», Законом України «Про інформацію» та ст. 78 Господарського кодексу України. Ми надіслали скаргу регіональному представнику омбудсмена у Чернігівській області, з проханням перевірити підприємства на дотримання вимог законодавства”, - говорить юрисконсультка ГО “ЛІіС” Наталія Капля.


Оскільки лісогосподарські комунальні підприємства створені органами місцевого самоврядування з метою задоволення певних потреб громадськості, як, наприклад охорони та вiдтворення лiсiв, задоволення потреб у лісових ресурсах на основі їх раціонального використання, задоволенні потреб споживчого ринку у лісопродукції. То доступ до інформації про їх діяльність дає змогу громадянам контролювати належне виконання визначених суспільно, екологічно і економічно важливих завдань, дотримання законодавства, а також  цільове використання фінансових і матеріальних ресурсів.


Нагадуємо, що згідно зі ст. 3, 4, 5, 13, 14 Закону України «Про доступ до публічної інформації» право на доступ до публічної інформації гарантується обов’язком органів державної влади та органів місцевого самоврядування, як розпорядників інформації, оприлюднювати інформацію, яка була отримана або створена в процесі їхньої діяльності. Доступ до  інформації забезпечується шляхом надання інформації за запитами на інформацію. Комунальні підприємства серед іншого можуть бути розпорядниками інформації про стан довкілля та інформації що становить суспільний інтерес. Відповідно до ст. 5, 6, 29 Закону України «Про інформацію» кожен має право на інформацію яке гарантується обов'язком суб'єктів владних повноважень інформувати громадськість та засоби масової інформації про свою діяльність і прийняті рішення, а також здійсненням державного і громадського контролю за додержанням законодавства про інформацію. Серед іншого предметом суспільного інтересу вважається інформація, яка забезпечує реалізацію конституційних прав, свобод і обов'язків;  свідчить про шкідливі екологічні та інші негативні наслідки діяльності (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, крім того, перелік інформації не є вичерпним.


Відповідно до ст. 78 Господарського кодексу України комунальні підприємства повинні оприлюднювати інформацію про свою діяльність, крім випадків, установлених законом, шляхом розміщення її на власній веб-сторінці (веб-сайті) або на офіційному веб-сайті суб’єкта управління об’єктами комунальної власності. Цією статтею також визначено перелік інформації про діяльність підприємства, яка має в обов’язковому порядку оприлюднюватись і яка на законодавчому рівні визнана суспільно необхідною та відкритою.


Отже, лісогосподарські комунальні підприємства, серед іншого можуть бути розпорядниками інформації про стан довкілля та інформації що становить суспільний інтерес і зобов'язані оприлюднювати інформацію про свою діяльність на вебсайті та надавати відповіді на запити про доступ до публічної інформації.


#ForestLaw

Рекомендовано

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації” Новини 24.09.2021

Комунальні лісгоспи порушують вимоги Закону України “Про доступ до публічної інформації”

В серпні ГО “ЛІіС” розпочала моніторинг публічності і прозорості діяльності лісокористувачів України. Встановлено значні порушення вимог Закону України “Про доступ до публічної інформації”.

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс» Події 20.09.2021

Вебінари: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс»

ГО “ЛІіС” запрошує активних природолюбів взяти участь у вебінарах: «Як відрізнити нелегальні рубки від легальних і допомогти зберегти ліс».

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев Відповіді на питання 17.09.2021

Які мають бути законні дії працівників установ ПЗФ при виявленні пнів незаконно зрубаних дерев

Відповідно до ст. 60 Закону України “Про природно заповідний фонд України” охорона установ ПЗФ покладається на службу державної охорони природно-заповідного фонду України.

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум Новини 08.09.2021

Дні відкритих дверей у Екоцентр Лоцентум

Приходьте 11 – 12 вересня з11.00 до 15.00 год на дні відкритих дверей  у Львівський обласний центр еколого-натуралістичної творчості учнівської молоді.