Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


ГО «ЛІіС» запрошує волонтерів: чому природоохоронна діяльность важлива зараз

ГО «ЛІіС» запрошує волонтерів: чому природоохоронна діяльность важлива зараз

Дата :

Категорія :

Автор :

05.07.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

Під час війни більшість волонтерів займаються гуманітарною діяльністю, або ж допомагають військовим. Проте природоохоронне волонтерство теж не втратило актуальності, адже це найкращий спосіб відчути себе корисним, зняти пережитий стрес та допомогти тваринам та навколишньому середовищу. Чому природоохоронне волонтерство особливо важливе під час війни, та що можна робити корисного, розповів Тарас Харачко, керівник «Центру відновлення лісу», експерт з екоосвіти та координатор волонтерського руху ГО «ЛІіС».


– Останніми роками українці зрозуміли, хто такі волонтери і які важливі речі вони можуть вирішувати та вирішують. А що таке природоохоронне волонтерство і для чого потрібно?


– Корисні справи можна робити як для людей, так і для природи, причому не лише прибираючи сміття, – каже Тарас Харачко, – Життя може бути насичене не тільки буденною метушнею, а й співом птахів, шумом вітру, диханням лісу та дзюрчанням потічків. Кожен вибирає, що йому до снаги. І вибір природоохоронного волонтерства – один з кращих, бо поєднує корисне з приємним. У розвинених країнах світу при розгляді документів молоді про вступ в університет часто звертають увагу на те, де і скільки вони волонтерили.


Це потрібно для того, щоб жити у здоровому суспільстві, яке дбає не лише про власний добробут, а й готове допомагати іншим». 


Зараз яскраві приклади здорового суспільства ми бачимо в багатьох країнах світу, де прості люди через свою єдність, милосердя, співчуття та вміння волонтерити рятують життя десяткам тисяч українців. Кожен може вибрати те волонтерство, яке йому до душі. 


– Чому природоохоронне волонтерство важливе під час війни, адже зараз вільні руки потрібні для допомоги постраждалим ?


– «Природоспрямоване волонтерство дозволяє відновлювати сили та стабілізувати психоемоційний стан. Це так звана лісотерапія, яка потрібна людям під час війни і не лише.


Багато з нас сильно виснажується під час щоденної роботи, вигорає емоційно та втомлюється фізично. Тому вважає, що сил для волонтерства немає зовсім. Часто так і є, але природооохоронне волонтерство здатне повернути втрачені сили, енергію, натхнення та наснагу. Здатне вдихнути свіжу енергію і відновити сили. Допомагаючи природі і людям, ми допомагаємо собі та наступним поколінням українців. Власним прикладом кожен з нас може робити світ кращим.»


В Україні і світі є багато унікальних природних місць, які перебувають під охороною і потребують захисту. Часто персоналу заповідників чи нацпарків, який їх обслуговує, недостатньо для звершення задумів, і тут на допомогу приходять волонтери. Уявіть собі мандрівку в невідомі гори, де вам, окрім перебування в чудових місцинах на свіжому, аж густому від вологості та кисню повітрі, знайомству з новими людьми, доведеться попрацювати над поновленням маркування екскурсійного маршруту чи облаштуванням лісових будиночків для туристів. Ви можете виготовляти та вивішувати на деревах у лісі пташині будиночки або стригти кущі в дендропарку. Робіт завжди багато і кожного разу вони різні, як і кожен вечір у колі однодумців біля палаючої ватри.


Наразі ГО «ЛІіС» вікдкриває набір волонтерів до своєї команди. Ми пропонуємо обрати один із напрямків для діяльності, який вам дається краще всього. Також можна доєднатися до гуманітарного напрямку на допомогу військовим та вимушеним переселенцям. Для того, щоб приєднатися, потрібно заповнити  невелику гугл-форму на сайті організації.

Рекомендовано

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС Новини 06.07.2022

На саміті волонтерських і гуманітарних ініціатив представили гуманітарний напрям діяльності ГО ЛІіС

З перших днів війни ГО “ЛІіС” розширила свою діяльність та почала реалізацію проекту, спрямованого на допомогу постраждалим під час війни. 

Державна стратегія управління лісами України до 2035 Новини 30.12.2021

Державна стратегія управління лісами України до 2035

Уряд ухвалив Державну стратегію управління лісами України до 2035 року. ГО “ЛІіС” брала участь у розробці цієї стратегії та підтримує реформування управлінської структури у лісовому господарстві. 

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів Новини 24.12.2021

Як придбати новорічну красуню, не сприяючи незаконному вирубуванню лісів

З наближенням Нового Року та Різдва чи то не кожен з нас хоче встановити вдома святкову ялинку. Проте, нам не завжди відомо, чи законне її походження, або ж ми просто не знаємо, яким чином його виявити.

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р. Новини 15.12.2021

Звіт моніторингу старовікових насаджень в Українських Карпатах за листопад 2021 р.

У листопаді експерти ГО “ЛІіС” продовжували дистанційний моніторинг змін лісового покриву особливо цінних лісових ділянок на основі супутникових знімків Сентінел-2 та Сентінел-1.