Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


ГО “ЛІіС” виявлено ознаки незаконної вирубки дерев в Старосамбірському л-ві Старосамбірського  ДЛГП

ГО “ЛІіС” виявлено ознаки незаконної вирубки дерев в Старосамбірському л-ві Старосамбірського ДЛГП

Дата :

Категорія :

Автор :

22.08.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

В результаті обстеження експертами ГО “ЛІіС” 10 серпня, яке проходило на території Старосамбірського ДЛГП, Старосамбірського л-ва “Галсільліс”, були виявлені самовільні поруби дерев без наявності тавра на пеньках зрубаних дерев. Вони  приховані землею, порубковими рештками та лісовою підстилкою. Проміжок часу зрубу варіюється: від зимово-весняної рубки до свіжозрубаних (хвоя порубочних решток ще зелена), а також порубів дерев бука в день обстеження.


Під час обстеження було зафіксовано незаконну порубку дерев (бука лісового). Група осіб з 4-5 осіб здійснювала зрізування дерев вздовж лісової дороги, розпилювала їх та навантажувала на автомобіль марки ЗІЛ-131 з номерним знаком ВС7297СК. Лісопродукція була відтранспортована на окраїну населеного пункту Старий Самбір поблизу старого “Єврейського” кладовища.


Координати усіх пеньків зрубаних дерев наведено на зображенні:Координати пеньків зрубаних дерев наведені у таблиці:На іншій ділянці поблизу населеного пункту Старий Самбір виявлена іще одна найімовірніше незаконна порубка 18 дерев сосни звичайної. Дана рубка знаходиться за межами НПП “Королівські Бескиди”. Координати пеньків дерев наведені нижче:


За результатами обстеження ГО “ЛІіС” направлено повідомлення про вчинене лісопорушення до Державної екологічної інспекції Львівської області та правоохоронних органів.


За здійснене правопорушення передбачена кримінальна відповідальність та фінансове відшкодування за зрізані дерева, які значно перевищують можливий фінансовий зиск від їх реалізації зловмисниками.


Закликаємо відповідальних громадян бути й надалі пильними щоб недобросовістні “ділки” не наживалися на підвищеному попиті дров'яної деревини та купляти її лише через законно встановлені процедури. Зокрема через контактування найближчого лісокористувача чи через місцеву адміністрацію. Звернутися за придбанням деревини можна як по телефону, так і написавши письмову заяву, текст якої вам продиктують у приміщенні контори лісокористувача. Більш детальніше про процедуру закупівлі дров для населення ми поінформуємо окремо.


Нагадуємо, що процедура закупівлі деревини для підприємців передбачає її вільне придбання на спеціально організованих аукціонах, інформацію про які ви зможете отримати безпосередньо у кожного лісокористувача.


Не даймо вирубати наші ліси чорним лісорубам під прикриттям війни!

 

Рекомендовано

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська Новини 29.09.2022

Історія сім'ї ВПО Сергія Гакала з Слов'янська
Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу. Новини 28.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Щирецькій територіальній громаді отримали гуманітарну допомогу.

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”. Новини 27.09.2022

Спостереження за міграцією птахів у Національному природному парку “Північне Поділля”.

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу Новини 21.09.2022

Внутрішньо переміщені українці у Бориславській ТГ отримали гуманітарну допомогу