Діяльність ГО “ЛІіС” підтримується офісом Міжнародних програм Лісової служби США


ГО “ЛІіС” виявили трелювання деревини водними потоками у Лазещанському лісництві  ДП Ясінянського ЛМ

ГО “ЛІіС” виявили трелювання деревини водними потоками у Лазещанському лісництві ДП Ясінянського ЛМ

Дата :

Категорія :

Автор :

09.11.22

Новини

Лісові ініціативи і cуспільство

ГО “ЛІіС” виявили трелювання деревини водними потоками у Лазещанському лісництві  ДП Ясінянського ЛМГ


Трелювання деревини  водними потоками — те, чим часто грішать лісники у гірських місцевостях, оскільки шляхів небагато, ліси важкопрохідні, а річки відкривають рівний і зручний шлях для техніки, де можна безперешкодно транспортувати зрубану деревину. Все більше в інтернеті рясніє інформацією про такі порушення. Адже за законом, підприємство, що починає зрубувати деревину зобов’язане побудувати містки, якщо перевезення здійснюється через річку, але про це чомусь почали забувати, натомість деревину тягнуть, замулюючи береги або ж взагалі вздовж течії річкою.


На Закарпатті під час огляду Лазещанського лісництва експерти ГО “ЛІіС” виявили трелювання деревини лісовими потоками протяжністю понад 630 м! (кв. 21; 18). В результаті чого струмок Фересок, із надзвичайно чистою водою, по якому тягли зрубані стовбури — перетворився у багнюку.


Окрім того, просто посеред лісового потоку було облаштовано верхній склад деревини. По всій території, береги річок, струмків у лісі було засмічено рештками відходів після вирубки, гілками, стружкою, тощо. Це призводить до замулення русла та додаткового руйнування берегів, тому від сильних опадів, у місцях, де знищена рослинність — дуже легко починаються паводки, що призводять до підтоплення городів, цілих селищ та руйнування мостів, і катастрофічних наслідків, які бачимо щоразу після надмірної кількості опадів.А ще, старий транспорт, з якого раз по раз витікають різні шкідливі речовини і отруюють рослин та тварин, остаточно наносить непоправну шкоду природі. Саме ці паливно-мастильні матеріали пізніше потрапляють у річки, воду з яких ми п’ємо, навіть не здогадуючись про її склад і подальший вплив на наше здоров’я. Один із таких гусеничних тракторів було зафіксовано саме у Лазещанському лісництві просто серед потоку.


Попри те, що трелювання деревини водними потоками (чи це річка чи навіть струмок) закон суворо забороняє, як бачимо — це нікого не зупиняє. Тому ми надіслали запит в Держекоінспекцію Закарпатської області про виявлені лісопорушення та органи сертифікації лісових підприємств (щодо порушення критерію 6.7 стандарту FSC) і очікуємо якнайшвидшої реакції і виявлення винних у злочині проти живої природи.